• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Oddłużanie / Postępowanie układowe

Kancelaria R.Ptak i Wspólnicy świadczy kompleksowe usługi prawne w zakresie oddłużania, postępowań układowych i restrukturyzacyjnych. Niestety na przełomie ostatnich lat dziesiątki tysięcy firm wpadło w poważne kłopoty finansowe. Stracenie płynności finansowej nawet na krótki okres czasu potrafi znacząco przełożyć się na kondycję przedsiębiorstwa. Brak możliwości regularnego płacenia swoich zobowiązań nakręca spiralę długu, z której ciężko się wydostać.

Uniknij kłopotów finansowych, sprawdź naszą ofertę na oddłużanie, postępowanie układowe, postępowanie restrukturyzacyjne

Nasza kancelaria zatrudnia zespół prawników wyspecjalizowanych w postępowaniach związanych z zadłużeniem przedsiębiorców. Skutecznie chronimy dłużników przed firmami windykacyjnymi, organami egzekucyjnymi i bankami. W imieniu naszych klientów świadczymy następujące usługi:

  • Oddłużanie – jest to proces polegający na podejmowaniu czynności, które maja na celu znaczące obniżenie wysokości powstałych należności. Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy z Wrocławia w imieniu dłużnika negocjuje rozłożenie długu na dogodne raty lub dąży do jego całkowitego umorzenia (uchylenie od wykonywanego świadczenia). Kancelaria przeprowadzając pogłębiony wywiad gospodarczy przygotowuje plan oddłużeniowy możliwy do spłaty przez przedsiębiorstwo. Gwarantujemy profesjonalne negocjacje z wierzycielami i wsparcie na każdym etapie realizacji planu. Nasze oddłużanie przyniosło ratunek już dla wielu firm.
  • Postępowanie układowe – w imieniu naszych Klientów składamy do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją układu. Dzięki temu firma unika utraty całego majątku, a jest jedynie zobowiązana do spłaty planu zadłużeniowego. Polega to na zaproponowaniu wierzycielom spłaty zaległości, jednak z uwzględnieniem częściowej redukcji ich wysokości. Przedsiębiorstwo nadal posiada prawo do nieograniczonego prowadzenia interesów pod nadzorem sądu. Postępowanie układowe zyskuje coraz bardziej na popularności i jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla zadłużonej firmy, niż ogłoszenie klasycznej upadłości, w której to traci ona cały majątek.
  • Postępowanie restrukturyzacyjne – nasza kancelaria przeprowadza badanie sytuacji finansowej zadłużonej firmy i wskazuje możliwości restrukturyzacyjne przedsiębiorstwa, które doprowadzą do polepszenia jego sytuacji. W wielu przypadkach wiąże się to z koniecznością redukcji zadłużenia, dlatego w imieniu Klienta prowadzimy negocjacje z wierzycielami. Postępowanie restrukturyzacyjne to skuteczny sposób na polepszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i za pomocą logicznego planu wyprowadzenie jej z zadłużenia.
Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej