Kancelaria R.Ptak i Wspólnicy świadczy kompleksowe usługi prawne w zakresie oddłużania, postępowań układowych i restrukturyzacyjnych. Niestety na przełomie ostatnich lat dziesiątki tysięcy firm wpadło w poważne kłopoty finansowe. Stracenie płynności finansowej nawet na krótki okres czasu potrafi znacząco przełożyć się na kondycję przedsiębiorstwa. Brak możliwości regularnego płacenia swoich zobowiązań nakręca spiralę długu, z której ciężko się wydostać.

Uniknij kłopotów finansowych, sprawdź naszą ofertę na oddłużanie, postępowanie układowe, postępowanie restrukturyzacyjne

Nasza kancelaria zatrudnia zespół prawników wyspecjalizowanych w postępowaniach związanych z zadłużeniem przedsiębiorców. Skutecznie chronimy dłużników przed firmami windykacyjnymi, organami egzekucyjnymi i bankami. W imieniu naszych klientów świadczymy następujące usługi:

  • Oddłużanie – jest to proces polegający na podejmowaniu czynności, które maja na celu znaczące obniżenie wysokości powstałych należności. Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy z Wrocławia w imieniu dłużnika negocjuje rozłożenie długu na dogodne raty lub dąży do jego całkowitego umorzenia (uchylenie od wykonywanego świadczenia). Kancelaria przeprowadzając pogłębiony wywiad gospodarczy przygotowuje plan oddłużeniowy możliwy do spłaty przez przedsiębiorstwo. Gwarantujemy profesjonalne negocjacje z wierzycielami i wsparcie na każdym etapie realizacji planu. Nasze oddłużanie przyniosło ratunek już dla wielu firm.
  • Postępowanie układowe – w imieniu naszych Klientów składamy do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości z opcją układu. Dzięki temu firma unika utraty całego majątku, a jest jedynie zobowiązana do spłaty planu zadłużeniowego. Polega to na zaproponowaniu wierzycielom spłaty zaległości, jednak z uwzględnieniem częściowej redukcji ich wysokości. Przedsiębiorstwo nadal posiada prawo do nieograniczonego prowadzenia interesów pod nadzorem sądu. Postępowanie układowe zyskuje coraz bardziej na popularności i jest zdecydowanie lepszą alternatywą dla zadłużonej firmy, niż ogłoszenie klasycznej upadłości, w której to traci ona cały majątek.
  • Postępowanie restrukturyzacyjne – nasza kancelaria przeprowadza badanie sytuacji finansowej zadłużonej firmy i wskazuje możliwości restrukturyzacyjne przedsiębiorstwa, które doprowadzą do polepszenia jego sytuacji. W wielu przypadkach wiąże się to z koniecznością redukcji zadłużenia, dlatego w imieniu Klienta prowadzimy negocjacje z wierzycielami. Postępowanie restrukturyzacyjne to skuteczny sposób na polepszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa i za pomocą logicznego planu wyprowadzenie jej z zadłużenia.

Postępowanie układowe to ratunek dla zadłużonej firmy. Zadbamy o jego pomyślną realizację

Rok 2015 i uchwalona wówczas ustawa Prawo restrukturyzacyjne przyniosła istotne nowości dla borykających się z problemami przedsiębiorców. Ich oddłużanie stało się łatwiejsze i może następować poprzez postępowanie restrukturyzacyjne, obecnie mogące mieć cztery formy. Przepisy te stworzono z myślą o tym, by w pierwszej kolejności możliwe było uratowanie firmy, a zarazem ochrona interesu wierzycieli oraz uniknięcie jej likwidacji. Zmiany te przyniosły oczekiwany rezultat i zaowocowały wzrostem liczby zawieranych układów. Jednym z dostępnych w tym zakresie rozwiązań jest postępowanie układowe. Jak korzystanie z niego wygląda w praktyce i jakimi zaletami się charakteryzuje?

Wszczyna się je na wniosek dłużnika, po jego otwarciu nadzorca sądowy przedstawia spis wierzytelności oraz plan, na podstawie którego realizowane będzie postępowanie restrukturyzacyjne sędziemu-komisarzowi. Ten wyznacza termin zgromadzenia wierzycieli. Zgoda większości z nich, posiadających dwie trzecie wierzytelności pozwala przyjąć układ.

Oddłużanie takie pozwala zachować majątek w rękach poddawanego mu podmiotu, jakkolwiek zarząd nad nim musi być sprawowany pod nadzorem sądu. Dłużnik już wówczas, gdy badany jest jego wniosek, podlega ponadto ochronie przed egzekucją. Postępowanie układowe zawrzeć jest w dodatku stosunkowo łatwo, a do tego postępowanie uruchamiane jest szybko.

Kancelaria Ptak&Wspólnicy to zespół specjalistów o bogatym doświadczeniu w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Wiemy jak przeprowadzać skuteczne oddłużanie i wytyczyć właściwą dla danego podmiotu drogę wyjścia z trudnego położenia. Miastem, w którym znajduje się nasza siedziba, jest Wrocław – zapraszamy do złożenia wizyty lub do kontaktu telefonicznego bądź poprzez pocztę elektroniczną. Za każdym razem udzielamy kompleksowej pomocy, począwszy od wnikliwej analizy sytuacji Klienta. Prowadzimy skuteczne negocjacje z wierzycielami i zajmujemy się wszystkimi formalnościami. O naszej skuteczności przekonało się już wielu przedsiębiorców, którzy uchronienie zostali przed upadkiem. Najważniejsze, to nie zwlekać i w porę sięgnąć po profesjonalne wsparcie.