• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Pomoc dzieciom

Kancelaria sprawuje mecenat nad dziećmi i młodzieżą zrzeszoną w Kole Tak działającym w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieciom. Fakt, że możemy wspierać szczytne przedsięwzięcia przynosi nam ogromną satysfakcję i radość. Serdeczność wyrażona w szczerym uśmiechu jest bodźcem do podejmowania ważnych i potrzebnych inicjatyw społecznych.

Kancelaria dofinansowała imprezę karnawałową Koła przewidzianą na styczeń 2011. Pomagamy także przekazując 1% z naszego podatku na realizację celów stowarzyszenia.

Czym jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci?

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci TPD jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego (nr KRS 0000198933), która samodzielnie i poprzez poszczególne Koła prowadzi szeroką działalność obejmującą pomoc dzieciom i młodzieży. Na Dolnym Śląsku dzieci spotykają się na 12 placach gier i zabaw, w 5 ogniskach wychowawczych, 16 świetlicach środowiskowych i 2 świetlicach socjoterapeutycznych.

Czym zajmuje się Koło TAK?

Głównym celem Koła jest aktywizacja umysłowa, ruchowa i społeczna dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym. Koło założyło 24 rodziców, którzy służą sobie pomocą i radą w trudnościach, wspierają, pokonując wyzwania codziennego życia. Solidarność i wspólnota to wyraz wzajemnego zaufania członków Stowarzyszenia. Należy wspomnieć, że 27 „dzieci” w Kole to osoby pełnoletnie, ale mające w sobie radość i uczciwość dziecka. Każda z nich ma statut osoby niepełnosprawnej.

Czym interesują się dzieci?

Sportem – w styczniu zorganizowano wyjście do parku wodnego.

Lubią zabawę, konkursy, muzykę, taniec – zorganizowano dla nich Walentynki, zabawę andrzejkową, karnawałową, wspólne oglądanie kabaretów w Hali Stulecia.

Dobre kino – w maju było wyjście do Multikina.

Turystykę – wycieczka do Karpacza obejmowała zwiedzanie Świątyni Wang, wyjazd w góry, wjazd na Kopę, wejście na szlak prowadzący na Śnieżkę, zwiedzanie skoczni, Muzeum Zabawek, Parku Miniatur zabytków Dolnego Śląska.

Sztukę – w czerwcu miał miejsce plener malarski w Zakopanem, w grudniu odbędzie się Spektakl Mikołajkowy w Teatrze Lalek oraz Wigilia połączona z jasełkami zorganizowana w Szkole Podstawowej na Kozanowie.

Co pomaga w rozwoju dzieci?

Dzieci z upośledzeniem umysłowym muszą poddawać się ciągłej rehabilitacji mającej na celu ćwiczenie umysłu. Często borykają się z niepełnosprawnością ruchową. Poprzez zabawę i wspólne przebywanie w gronie podobnych osób, korzystając z pomocy rodziców i wolontariuszy –rozwijają się społecznie. Stąd w lipcu zorganizowano pełen wrażeń turnus rehabilitacyjno – wczasowy nad morzem w Niechorzu. W Szkole Integracyjnej we Wrocławiu odbywają się zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej i na siłowni.

Dzięki naszej i Waszej pomocy Rodziców – Ludzi Wielkiego Serca dzieci mogą rozwijać się i cieszyć, uczestnicząc w tych wszystkich zajęciach. Rodzice mogą być dumni z owoców inicjatywy, którą podjęli, zakładając i prowadząc Koło TAK.

Warto spojrzeć, jak działają nasi Podopieczni:

http://www.tpddolnyslask.republika.pl/aktualnosci.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii z niezwykłymi zdjęciami:

http://picasaweb.google.com/101732752789446479498/WybraneZdjeciaMariusz?authkey=Gv1sRgCOfqtefU_Zj1Ew&feat=directlink

Zachęcamy do wniesienia swojej cegiełki w budowanie i rozwój Koła TAK.

Przekaż 1 % swojego podatku, wypełniając odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym(PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38):

W rubryce nazwa OPP wpisujesz:

Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Dolnośląski

2. W rubryce numer KRS: 0000198933

3. Emeryci i renciści, aby dokonać wpłaty 1% muszą wypełnić stosowny PIT-37 lub PIT-36

4. W rubryce UWAGI wpisz: Koło TAK

5. Możesz wesprzeć wybrane dziecko, podając jego imię i nazwisko.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej