Jak wyjść z długów? Jak ogłosić bankructwo? To pytania, które często otrzymują nasi prawnicy. Sposobem na uwolnienie się od zadłużenia jest upadłość konsumencka. Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy specjalizuje się w procedurze upadłościowej. Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt skutecznych postępowań upadłościowych na terenie całego kraju! Złagodzenie przepisów sprawiło, że w 2017 roku upadłość konsumencka cieszy się znaczą popularnością. Świadczymy rzetelną obsługę prawną w zakresie ogłoszenia bankructwa. Gwarantujemy osobistą reprezentację przed sądem i stałe monitorowanie sprawy.

Jak działa upadłość konsumencką? Jak ogłosić upadłość osoby prywatnej?

Osoba fizyczna, która skutecznie przeprowadzi postępowanie upadłościowe przed sądem, a następnie z powodzeniem zrealizuje Plan Spłaty Wierzytelności może uzyskać oddłużenie. Wykonanie planu polega na dobrowolnym ratalnym spłacaniu wierzycieli przez okres maksymalnie 3 lat. Należy podkreślić, że Plan obejmuje jedynie częściową spłatę zobowiązań. Sąd w wyjątkowych sytuacjach nie ustala planu spłaty, gdy występują przesłanki, że dłużnik nie będzie zdolny do dokonania jakichkolwiek spłat.

Gdzie ogłosić upadłość konsumencką? Jak można ogłosić upadłość konsumencką?

Osoba fizyczna zainteresowana ogłoszeniem upadłości konsumenckiej zobowiązana jest do złożenia wniosku do właściwego sądu. Dokument ten będzie badany pod kątem spełnienia przesłanek, warunków ogłoszenia upadłości. Pozytywne rozpoznanie wniosku skutkuje wydaniem postanowienia o upadłości konsumenckiej. Kolejnym krokiem jest już postępowanie likwidacyjne i ustalenie planu spłaty.

Nasza kancelaria prawna reprezentuje osoby fizyczne zainteresowane upadłością konsumencką na terenie całego kraju. Jeśli nie posiadają Państwo odpowiedniej wiedzy prawnej zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Osobista reprezentacja prawnika pozwoli skutecznie ogłosić upadłość konsumencką. Świadczymy kompleksowe doradztwo prawne dla osób zadłużonych. Zachęcamy do skorzystania z rzetelnej obsługi prawnej! Zapraszamy do kontaktu osobistego lub zdalnego za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej.

Jak działa upadłość konsumencka? To ważne! Warto korzystać ze wsparcia specjalistów

Osoby zadające sobie pytanie o to, jak wyjść z długów, nierzadko rozważają ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To radykalne, aczkolwiek skuteczne rozwiązanie stawało się coraz bardziej dostępne wraz z kolejnymi nowelizacjami regulujących je przepisów, a co za tym idzie, każdego roku próbuje korzystać z niego coraz więcej osób. Ostatnie zmiany są nader istotne i zdecydowanie warto pochylić się nad tym, jak działa upadłość konsumencka w chwili obecnej.

Do tej pory upadłość konsumencka wiązała się przede wszystkim z troską o to, by złożony w jej sprawie wniosek mógł zostać uznany za zasadny. Jak to działa teraz? Na etapie jej ogłaszania będzie on sprawdzany jedynie pod kątem formalnym. Nie znaczy to jednak, że postawa dłużnika w chwili powstawania jego zobowiązań jest już bez znaczenia. Sąd zajmie się nią w momencie ustalania planu spłaty, kiedy wypowiedzieć będą się mogli także wierzyciele – a więc już po likwidacji majątku! Finał może być więc rozmaity. A zatem, jak wyjść z długów i zadbać o pomyślny rezultat postępowania? Sięgnąć po wsparcie kancelarii Ptak&Wspólnicy! Nie tylko wiemy jak działa upadłość konsumencka, ale także jak zadbać o interes Klienta. Wnikliwie analizujemy jego sytuację i dokumentację i dokładamy starań, by przebieg całej procedury był dla niego jak najmniej dolegliwy, a przede wszystkim, by przyniosła ona oczekiwany skutek. Uwolnij się z długów i zacznij nowe życie – wsparcie specjalistów, dla których procedura upadłościowa nie ma tajemnic, to najlepsze rozwiązanie.