Szansa dla osób, mających kredyt we frankach. Co musisz wiedzieć, zanim pójdziesz do Sądu?

Osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, od lat mierzą się z poważnymi problemami. W związku z wydanym w październiku 2019 r. wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, sytuacja w jakiej znaleźli się frankowicze, uległa znacznej poprawie. TSUE proponuje rozwiązanie, dzięki któremu kredytobiorcy będą mogli między innymi całkowicie unieważnić zawartą z bankiem umowę. Korzystny wyrok to jednak dopiero początek. Prawdziwa walka czeka frankowiczów w Sądzie, gdzie każda sprawa będzie rozstrzygana indywidualnie.

Biorąc pod uwagę fakt, że orzecznictwo sądowe jest obecnie po stronie poszkodowanych kredytobiorców, szansa na wygraną znacznie wzrosła. Do Sądów zajmujących się sprawami frankowiczów, napływają więc liczne pozwy od osób, które mają kredyt we frankach. Lecz skierowanie sprawy do Sądu nie jest jednoznaczne wyłącznie z unieważnieniem umowy. Korzyści, na jakie mogą liczyć frankowicze należy podzielić na dwa typy:

 1. Dla osób, mających kredyty denominowane:

  • unieważnienie umowy, jednoznaczne ze zwrotem przez bank zapłaconych rat, pobranych prowizji oraz kwot ubezpieczeń,

  • zarządzenie zwrotu wyłącznie nominalnej kwoty kredytu.

 2. Dla frankowiczów, mających kredyty indeksowane:

  • „odfrankowienie” kredytu i związane z nim zmniejszenie oprocentowania,

  • znaczne obniżenie wysokości rat kredytu,

  • dokonanie przez banku zwrotu środków, nadpłaconych przez kredytobiorcę.

Jeśli w toku postępowania Sąd stwierdzi, że w treści umowy kredytu indeksowanego we frankach szwajcarskich występują tzw. klauzule abuzywne i są one podstawą zawartej umowy, orzeknie na korzyść frankowicza. Zanim jednak do tego dojdzie, konieczne będzie szczegółowe przeanalizowanie umowy pod kątem prawnym. Należy dodać, że znalezienie zapisów uznawanych za niedozwolone, wiąże się z czasochłonną weryfikacją przedłożonych dokumentów, jak również sytuacji kapitałowej banku.

Oferujemy pomoc dla frankowiczów. Sprawdź, co może dla Ciebie zrobić prawnik

Kredytobiorcy pokrzywdzeni przez bank, z którym zawarli umowę kredytową, mogą dochodzić swoich praw w Sądzie. Pozew przeciwko bankowi można złożyć samodzielnie lub korzystając ze wsparcia profesjonalistów. Prowadzona przez nas I-Kancelaria oferuje kompleksową pomoc frankowiczom, zdecydowanym walczyć z bankami na drodze sądowej.

Jeżeli uda nam się wykazać, że bank, który udzielił Państwu kredytu we franku szwajcarskim, stosował abuzywne zapisy w umowie albo w regulaminie, przekonamy Sąd do wydania korzystnego wyroku. Zwracając kwotę kredytu, odzyskają Państwo od banku wszystkie nadpłacone raty. Rozwiązanie umowy będzie skutkowało natychmiastowym uwolnieniem się od kredytu, co dla wielu frankowiczów oznacza koniec problemów. Decyzję o wniesieniu sprawy do Sądu należy jednak poważnie przemyśleć. Nasza kancelaria prawna służy w tym zakresie profesjonalną pomocą. Nie w każdym przypadku konsekwencje dla osoby, mającej kredyt we frankach będą bowiem pomyślne. Niektórzy frankowicze nie dysponują kwotą, która pozwoli im od ręki spłacić zobowiązanie. Dlatego tak ważne jest, żeby przed podjęciem ostatecznej decyzji, zgłosić się do renomowanej kancelarii. Doświadczony prawnik świadczący pomoc dla frankowiczów, po przeanalizowaniu sprawy będzie w stanie fachowo doradzić, jakie rozwiązanie jest warte rozważenia w danej sytuacji.

I-Kancelaria zapewnia pomoc frankowiczom, zdecydowanym dochodzić roszczeń przed Sądem

Jeśli mają Państwo kredyt we frankach, nasza kancelaria prawna z chęcią podejmie się prowadzenia Waszej sprawy. Reprezentujemy Klientów, którzy zaciągnęli kredyt indeksowany, jak i denominowany, doprowadzając do całkowitego unieważnienia umowy, zawartej z bankiem, „odfrankowienia” zobowiązania lub innego rozwiązania, które pozwoli Państwu odetchnąć.

Chcąc umorzyć kredyt we frankach szwajcarskich, przeobrazić go w kredyt złotówkowy lub skorzystać z porady prawnej dla frankowiczów, wystarczy skontaktować się z naszą I-Kancelarią. W oparciu o dostarczone dokumenty, przeprowadzimy gruntowną analizę umowy z bankiem i udzielimy Państwu wyczerpujących informacji na temat Waszej sprawy. Realnie ocenimy też szansę na unieważnienie umowy albo, gdy taka będzie Państwa wola, „odfrankowanie” zaciągniętego zobowiązania. Sprawy o kredyt we frankach należy traktować indywidualnie, dlatego szczegóły będziemy mogli przedstawić dopiero po przeanalizowaniu umowy. Zapraszamy do współpracy frankowiczów, którzy chcieliby uzyskać skuteczną pomoc prawną.

Zaciągnąłeś kredyt we frankach? Masz realną szansę na zwrot pieniędzy. Nasza kancelaria prawna zapewnia pomoc frankowiczom

Rok 2020 jest bardzo ważny dla osób, które mają kredyt we frankach szwajcarskich. W zależności od rodzaju umowy zawartej z bankiem, kredyty frankowe można unieważnić lub odfrankowić. Inną opcją jest obniżenie rat, rozwiązanie bardzo korzystne dla tych, którzy przez kredyt we frankach mierzą się z poważnymi problemami natury finansowej. Jako kancelaria adwokacka z kilkunastoletnim doświadczeniem, oferujemy pomoc dla frankowiczów. W oparciu o posiadaną wiedzę wierzymy, że 2020 r. dla wielu z nich będzie tym dobrym – obowiązują już nowe przepisy, dzięki którym wygranie sprawy w sądzie stało się realne. Pomoc prawna, którą świadczymy, rozpoczyna się od zapoznania z umową. Od zawartych w niej zapisów zależy bowiem dalszy obrót spraw. Wszystkie osoby, które zaciągnęły kredyty frankowe, a tym samym zostały poszkodowane, zachęcamy do kontaktu. Kancelaria Prawna R. Ptak&Wspólnicy z miasta Wrocław udziela pomocy frankowiczom, mającym zarówno kredyty denominowane, jak też indeksowane. Frankowicze, którzy się do nas zgłoszą, mogą liczyć na kompleksowe wsparcie profesjonalnych prawników.