• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Upadłość konsumencka

Kancelaria prawna świadczy pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej już od wielu lat.  Na swoim koncie mamy kilkadziesiąt skutecznie przeprowadzonych postępowań upadłościowych na terenie całego kraju. Upadłość konsumencka to druga szansa dla każdej osoby, która boryka się z trudnościami finansowymi. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów.  Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy z Wrocławia ma bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Z naszą pomocą mogą Państwo skutecznie złożyć wniosek o upadłość konsumencką i ogłosić bankructwo osoby fizycznej. Każdy prawnik działający w naszym zespole specjalizuje się w upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka w Polsce cieszyła się niesłabnącą popularnością zarówno w roku 2016 i 2017. Wszystko za sprawą korzystnych zmian w przepisach, które zdecydowanie ułatwiły skorzystanie z procedury. Obecnie osoby zainteresowane nie muszą decydować się na upadłość konsumencką w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.  Z pomocą naszej kancelarii upadłość konsumencka w Polsce jest możliwa!

Naszymi klientami są osoby prowadzące działalność gospodarcza – mali i średni przedsiębiorcy, a także osoby fizyczne i członkowie zarządów spółek prawa handlowego. Z naszą pomocą upadłość konsumencka członka zarządu, czy małego, lokalnego przedsiębiorcy jest skuteczna.

Zastanawiają się Państwo co to znaczy upadłość konsumencka? Co to jest upadłość konsumencka? Na czym polega upadłość konsumencka? Czy postępowanie tego typu jest warte uwagi?  Upadłość konsumencka to nowy start dla osób borykających się z długami. Teraz niepowodzenia życiowe, źle zainwestowane pieniądze, czy inne sytuacje losowe nie muszą już przekreślać naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Ogłoszenie bankructwa przywraca normalne warunki życiowe i daje szansę na pewne spojrzenie w przyszłość.

Kancelaria prawna specjalizuje się w upadłości konsumenckiej osoby fizycznej

Świadczymy profesjonalną obsługę prawną w zakresie ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej. W imieniu naszych klientów przygotowujemy wszelką dokumentację i wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Gwarantujemy osobistą reprezentację przed sądem upadłościowym i bieżące monitorowanie sprawy.

Kto może ubiegać się o bankructwo?

  • Warunkiem do ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest wykazanie, że dłużnik stał się niewypłacalny. Jednak jego fatalny stan finansowy nie jest wypadkową umyślnych działań lub rażącego niedbalstwa.

Kiedy sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie bankructwa?

Sąd ma prawo do oddalenia wniosku o upadłość, gdy w okresie dziesięciu lat przed złożeniem wniosku:

  • prowadzono postępowanie upadłościowego względem dłużnika i zostało ono umorzone
  • dłużnik nie realizował ustalonego planu spłat wierzytelności
  • dłużnik nie zgłosił wniosku o ogłoszenie bankructwo ma według przepisów miał takowy obowiązek
  • czynności prawne wykonywane przez dłużnika były wykonywane z pokrzywdzeniem wierzycieli

W przypadku pytań lub wątpliwości służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub osobistego w siedzibie naszej kancelarii w miejscowości Wrocław. Udzielamy porad prawnych z zakresu upadłości konsumenckiej. W trakcie konsultacji możemy wyjaśnić warunki niezbędne do skorzystania z procedury. Wyjaśniamy też czy upadłość konsumencka bez majątku jest możliwa. Przybliżamy i naświetlamy zawiłości w kontekście upadłość konsumencka, a BIK lub zdolność kredytowa. Nie  warto tracić czasu na opinie znalezione w internecie. Profesjonalna porada prawna to pewne źródło wiedzy na temat upadłości konsumenckiej.


Kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką

Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy przy ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Szczycimy się wysoką skutecznością, gdyż przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt postępowań upadłościowych na terenie całej Polski. Każdego dnia nasi prawnicy udzielają profesjonalnych porad prawnych, by wyjaśnić kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką. Profesjonalna analiza prawna pozwala ocenić, czy dana osoba spełnia […]

zobacz więcej

Jak można ogłosić upadłość konsumencką

Jak wyjść z długów? Jak ogłosić bankructwo? To pytania, które często otrzymują nasi prawnicy. Sposobem na uwolnienie się od zadłużenia jest upadłość konsumencka. Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy specjalizuje się w procedurze upadłościowej. Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt skutecznych postępowań upadłościowych na terenie całego kraju! Złagodzenie przepisów sprawiło, że w 2017 roku upadłość konsumencka cieszy się znaczą […]

zobacz więcej

Ile kosztuje upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to szansa na nowy start dla osób, które borykają się z ciężarem zadłużenia. Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy z Wrocławia z powodzeniem już od wielu lat przeprowadza postępowania upadłościowe. Pomogliśmy kilkudziesięciu osobom zadłużonym na terenie całego kraju. Korzystna zmiana przepisów sprawiła, że procedura upadłości konsumenckiej zyskała znacząco na popularności. Nasi wyspecjalizowani prawnicy mogą […]

zobacz więcej
Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej