Kancelaria prawna świadczy pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej już od wielu lat. Na swoim koncie mamy kilkadziesiąt skutecznie przeprowadzonych postępowań upadłościowych na terenie całego kraju. Upadłość konsumencka to druga szansa dla każdej osoby, która boryka się z trudnościami finansowymi. Celem ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest oddłużenie niewypłacalnego dłużnika – częściowe umorzenie długów. Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy z Wrocławia ma bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Z naszą pomocą mogą Państwo skutecznie złożyć wniosek o upadłość konsumencką i ogłosić bankructwo osoby fizycznej. Każdy prawnik działający w naszym zespole specjalizuje się w upadłości konsumenckiej. Upadłość konsumencka w Polsce cieszyła się niesłabnącą popularnością zarówno w roku 2016 i 2017. Wszystko za sprawą korzystnych zmian w przepisach, które zdecydowanie ułatwiły skorzystanie z procedury. Obecnie osoby zainteresowane nie muszą decydować się na upadłość konsumencką w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Z pomocą naszej kancelarii upadłość konsumencka w Polsce jest możliwa!

Ile kosztuje upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka to szansa na nowy start dla osób, które borykają się z ciężarem zadłużenia. Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy z Wrocławia z powodzeniem już od wielu lat przeprowadza postępowania upadłościowe. Pomogliśmy kilkudziesięciu osobom zadłużonym na terenie całego kraju. Korzystna zmiana przepisów sprawiła, że procedura upadłości konsumenckiej zyskała znacząco na popularności. Nasi wyspecjalizowani prawnicy mogą … Continued

Jak można ogłosić upadłość konsumencką

Jak wyjść z długów? Jak ogłosić bankructwo? To pytania, które często otrzymują nasi prawnicy. Sposobem na uwolnienie się od zadłużenia jest upadłość konsumencka. Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy specjalizuje się w procedurze upadłościowej. Przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt skutecznych postępowań upadłościowych na terenie całego kraju! Złagodzenie przepisów sprawiło, że w 2017 roku upadłość konsumencka cieszy się znaczą … Continued

Kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką

Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy przy ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Szczycimy się wysoką skutecznością, gdyż przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt postępowań upadłościowych na terenie całej Polski. Każdego dnia nasi prawnicy udzielają profesjonalnych porad prawnych, by wyjaśnić kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką. Profesjonalna analiza prawna pozwala ocenić, czy dana osoba spełnia … Continued

Naszymi klientami są osoby prowadzące działalność gospodarcza – mali i średni przedsiębiorcy, a także osoby fizyczne i członkowie zarządów spółek prawa handlowego. Z naszą pomocą upadłość konsumencka członka zarządu, czy małego, lokalnego przedsiębiorcy jest skuteczna.

Zastanawiają się Państwo co to znaczy upadłość konsumencka? Co to jest upadłość konsumencka? Na czym polega upadłość konsumencka? Czy postępowanie tego typu jest warte uwagi? Upadłość konsumencka to nowy start dla osób borykających się z długami. Teraz niepowodzenia życiowe, źle zainwestowane pieniądze, czy inne sytuacje losowe nie muszą już przekreślać naszego funkcjonowania w społeczeństwie. Ogłoszenie bankructwa przywraca normalne warunki życiowe i daje szansę na pewne spojrzenie w przyszłość.

Kancelaria prawna specjalizuje się w upadłości konsumenckiej osoby fizycznej

Świadczymy profesjonalną obsługę prawną w zakresie ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej. W imieniu naszych klientów przygotowujemy wszelką dokumentację i wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Gwarantujemy osobistą reprezentację przed sądem upadłościowym i bieżące monitorowanie sprawy.

Kto może ubiegać się o bankructwo?

  • Warunkiem do ogłoszenia upadłości osoby fizycznej jest wykazanie, że dłużnik stał się niewypłacalny. Jednak jego fatalny stan finansowy nie jest wypadkową umyślnych działań lub rażącego niedbalstwa.

Kiedy sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie bankructwa?

Sąd ma prawo do oddalenia wniosku o upadłość, gdy w okresie dziesięciu lat przed złożeniem wniosku:

  • prowadzono postępowanie upadłościowego względem dłużnika i zostało ono umorzone

  • dłużnik nie realizował ustalonego planu spłat wierzytelności

  • dłużnik nie zgłosił wniosku o ogłoszenie bankructwo ma według przepisów miał takowy obowiązek

  • czynności prawne wykonywane przez dłużnika były wykonywane z pokrzywdzeniem wierzycieli

W przypadku pytań lub wątpliwości służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego lub osobistego w siedzibie naszej kancelarii w miejscowości Wrocław. Udzielamy porad prawnych z zakresu upadłości konsumenckiej. W trakcie konsultacji możemy wyjaśnić warunki niezbędne do skorzystania z procedury. Wyjaśniamy też czy upadłość konsumencka bez majątku jest możliwa. Przybliżamy i naświetlamy zawiłości w kontekście upadłość konsumencka, a BIK lub zdolność kredytowa. Nie warto tracić czasu na opinie znalezione w internecie. Profesjonalna porada prawna to pewne źródło wiedzy na temat upadłości konsumenckiej.

Dowiedz się, co to jest upadłość konsumencka i rozpocznij nowe życie

Ponieważ ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest w naszym prawie rozwiązaniem stosunkowo nowym, zasady, na których się odbywa, ciągle jeszcze są korygowane. Najważniejszą cezurą był jednak rok 2015. Od tego momentu – w roku 2016, 2017, a także 2018 możemy obserwować stały wzrost zainteresowania tą procedurą. Nadal jej popularność i wiedza o tym, co to znaczy upadłość konsumencka jest jednak ograniczona. Świadczą o tym wątpliwości, z jakimi często się spotykamy – czy możliwa jest upadłość konsumencka bez majątku, upadłość konsumencka a BIK czy zdolność kredytowa, czy jest to rozwiązanie dostępne dla członka zarządu firmy, a także co po upadłości konsumenckiej. Kancelaria Ptak&Wspólnicy to najlepsze miejsce, w którym szukać można wsparcia. Każdy nasz prawnik to specjalista w tym zakresie. Klientów zamieszkujących Wrocław lub okolice zapraszamy do odwiedzin, czekamy także na kontakt telefoniczny lub mailowy.

Z długami boryka się ogromna rzesza naszych rodaków, jednak świadomość tego, jak ogłosić upadłość konsumencką i na czym polega umorzenie długów nie jest jeszcze rozpowszechniona zbyt szeroko. W internecie można więc znaleźć na ten temat najrozmaitsze opinie. Skutecznym wsparciem jest tymczasem tylko kancelaria dysponująca odpowiednio kompetentnymi pracownikami – takimi jak którykolwiek nasz prawnik.

Profesjonalna pomoc prawna jest niezbędna także dziś, gdy sąd nie będzie już badał zasadności wniosku, za to ustali, czy przysługuje nam pełne umorzenie długów gdy zlikwidowany zostanie nasz majątek – nie trzeba wyjaśniać, co to znaczy. Nie warto samemu dociekać, jak ogłosić upadłość konsumencką tak, by rezultat postępowania był dla nas pomyślny, zwłaszcza, że presja związana z aktywnością wierzycieli nie sprzyja skutecznemu działaniu. Nasze doświadczenie i wiele przeprowadzonych już postępowań sprawiają, że za każdym razem wskażemy naszemu Klientowi najlepsze w jego sytuacji rozwiązania i sprawimy, by mogły zostać zrealizowane. Zapraszamy do kontaktu – przeanalizujemy wszystkie istotne okoliczności i dokumentację, weźmiemy na siebie ciężar szeregu formalności i będziemy czuwać nad przebiegiem procedury. Od wielu lat świadczymy skuteczną pomoc prawną zarówno dla przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych – żaden rodzaj postępowania upadłościowego nie ma więc dla nas tajemnic.