• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Przekształcenie spółki jawnej

Spółka jawna obliguje wszystkich wspólników do odpowiedzialności za ewentualne zobowiązania względem wierzycieli. Jeżeli majątek spółki nie wystarcza na ich pokrycie, sięga się po majątek osobisty. W związku z tym ryzykiem, wielu przedsiębiorców decyduje się na przekształcenie spółki jawnej w komandytową, cywilną lub zoo. Czasem zachodzi też konieczność zmiany spółki w jednoosobową działalność gospodarczą. Każdy z wymienionych wariantów to skomplikowana procedura, nad którą powinni czuwać prawnicy. Nasza Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy oferuje w tym zakresie wszechstronną pomoc. Jeżeli planujesz przekształcenie spółki jawnej w zoo, komandytową lub w inną formę działalności, pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Gdy spółka jawna przestaje być optymalnym rozwiązaniem, warto rozważyć jej przekształcenie

Często wybieraną konfiguracją jest przekształcenie spółki jawnej w komandytową. Niesie ona ze sobą zróżnicowanie odpowiedzialności wspólników w sytuacji zaciągnięcia przez spółkę zobowiązań finansowych. O ile komplementariusze pozostają wspólnikami aktywnymi, komandytariusze inwestują biernie, a ich majątek osobisty jest w pełni chroniony, jeśli wniosą do spółki ustaloną sumę komandytową. Przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową może okazać się bardzo dobrą decyzją, jednak każdą sytuację należy analizować indywidualnie. Bywa, że bardziej intratne dla firmy jest przekształcenie spółki jawnej w cywilną lub w spółkę zoo. Zapraszamy na konsultacje prawne, podczas których nasi specjaliści doradzą, czy taka transformacja spółki jawnej jest optymalna w danym przypadku. Mamy w tym zakresie duże doświadczenie – zdaj się na nie!

Przekształcenie spółki jawnej niejedno ma imię. Każda procedura wymaga wdrożenia innych działań

W zależności od zmiany, na którą zdecydują się wspólnicy, przekształcenie spółki jawnej będzie się odbywało na innych zasadach. Prawnicy muszą sporządzić dokumentację wstępną, przygotować projekty ustawy i uchwały, a w niektórych przypadkach również plan przekształcenia. Aby nie pogubić się w nadmiarze formalności i bezproblemowo przejść zmianę, zgłoś się do I-Kancelarii. Wśród naszych specjalności znajduje się m.in. przekształcenie spółki jawnej w zoo, komandytową, cywilną… Zapewniamy pełną reprezentację i fachowe wsparcie na każdym etapie procedury. Służymy pomocą również wtedy, gdy konieczne jest przekształcenie spółki jawnej w jednoosobową działalność gospodarczą. Do takich sytuacji dochodzi zwykle, kiedy jeden ze wspólników nie może lub nie chce kontynuować prowadzenia działalności. Przekształcanie dotychczasowej spółki w inną, otwiera przed firmą nowe, często lepsze możliwości. Skorzystaj z naszego doradztwa – wspólnie znajdziemy najlepszą formę prawną dla Twojej firmy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej