Kancelaria prawna specjalizuje się w obsłudze spraw z zakresu prawa spadkowego. Posiadamy bogate doświadczenie w przeprowadzaniu notarialnego poświadczenia dziedziczenia. Ponadto reprezentujemy skutecznie Klientów przed sądem w postępowaniu spadkowym:

 • dziedziczenie ustawowe – spadek nabywany na podstawie ustawy
 • dziedziczenie testamentowe – nabycie spadku na podstawie testamentu

Reprezentacja w postępowaniu spadkowym obejmuje przygotowanie niezbędnych pozwów, wniosków i wszystkich pism procesowych. Osobistą reprezentację na rozprawach i bieżące monitorowanie sprawy. Kancelaria prawna R.Ptak i Wspólnicy współpracuje z negocjatorami, którzy w przypadku zaistnienia potrzeby będą prowadzić negocjacje procesowe w Państwa imieniu. Dzięki nam spadek nie musi wiązać się z kłopotami ani z wypełnieniem woli spadkodawcy, ani z zabezpieczeniem interesu spadkobierców.

Nasza reprezentacja obejmuje postępowania spadkowe o:

 • zachowek
 • wyłączenie małżonka od dziedziczenia
 • uznanie spadkobiercy za niegodnego
 • zmniejszenie zapisu
 • stwierdzenie nabycia spadku (testament, ustawa)
 • podział spadku
 • zabezpieczenie spadku
 • spis inwentarza
 • wyjawienie przedmiotów spadku

Spadek, postępowanie spadkowe– skorzystaj z profesjonalnej porady prawnej

Oferujemy porady prawne obejmujące prawo spadkowe świadczone na osobistych spotkaniach lub na odległość z użyciem poczty elektronicznej, telefonu. Spadek i związane z tym zagadnienia nie mają dla nas tajemnic. Każdy Klient może liczyć na pogłębioną analizę przedstawianego problemu z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa spadkowego. Podczas porady przedstawiamy występujące w podobnych sprawach orzecznictwo i poglądy doktryny prawniczej. Na zakończenie otrzymują Państwo najkorzystniejsze rozwiązanie prawne problemu.

Służymy poradami prawnymi w zakresie uznania spadkobiercy za niegodnego przyjęcia spadku. Zajmujemy się kompleksową obsługą prawną w sytuacjach, gdy konieczne jest unieważnienie testamentu, który został sporządzony w kancelarii notarialnej.

Kancelaria prawna służy pomocą prawną w kwestiach podatków od spadków i darowizn. Nasze porady są skierowane też do osób zamieszkujących na stałe poza granicami kraju, a nabywającymi spadek na terenie Polski. W przypadku pytań służymy swoją pomocą i zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Staraniom o spadek nie muszą towarzyszyć zawiłe problemy. Korzystaj ze wsparcia prawnego

Sporządzanie testamentu nie należy dziś do zachowań w naszym społeczeństwie powszechnych, więc mało osób wie, czym w ogóle jest skuteczny dokument tego typu. Niska świadomość społeczna powoduje, że spadek niejednokrotnie jest przedmiotem rozmaitych problemów. Wątpliwości budzi np. instytucja zachowku, wprowadzona pierwotnie po to, by spadek mógł stanowić m.in. ochronę socjalną. Wynikające z niej ograniczenie swobody testowania niesie jednak różne skutki. O profesjonalnym wsparciu prawnym w tym zakresie warto więc pomyśleć jak najwcześniej. Zarówno wówczas, gdy chcemy by pozostawiony przez nas spadek został zagospodarowany zgodnie z nasza wolą, jak i wtedy, gdy to my staramy się o egzekwowanie wynikających z niego wierzytelności. Wieloletnie doświadczenie pracowników kancelarii Ptak&Wspólnicy sprawia, że za każdym razem znajdujemy właściwe, skuteczne rozwiązania i je realizujemy. Spadek nie musi być zagadnieniem problematycznym, jeśli tylko w porę sięgniemy po pomoc fachowców. Zapraszamy do kontaktu.