Kancelaria prawna Ptak i Wspólnicy posiada wieloletnie doświadczenie w świadczeniu pomocy przy ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Szczycimy się wysoką skutecznością, gdyż przeprowadziliśmy już kilkadziesiąt postępowań upadłościowych na terenie całej Polski. Każdego dnia nasi prawnicy udzielają profesjonalnych porad prawnych, by wyjaśnić kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką. Profesjonalna analiza prawna pozwala ocenić, czy dana osoba spełnia warunki upadłości konsumenckiej. Rzetelne doradztwo pozwoli Państwo rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie. Jeśli więc zastawiasz się gdzie ogłosić upadłość konsumencką albo jak ogłosić bankructwo, gotowi jesteśmy udzielić wsparcia. Upadłość konsumencka to nowy start dla osób, które zmagają się z zadłużeniem. Ogłoszenie bankructwa to szansa na pewniejsze spoglądanie w przyszłość. Zapraszamy do skorzystania ze skutecznej obsługi prawnej świadczonej przez kancelarię Ptak i Wspólnicy.

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Upadłość konsumencka a działalność gospodarcza – jak wygląda to zagadnienie?. Otóż wniosek o upadłość konsumencką może złożyć osoba nieposiadająca statusu przedsiębiorcy. Należy podkreślić, że dla osób prowadzących działalność gospodarczą ustawodawca przygotował odrębny tryb postępowania upadłościowego.

Kiedy ogłosić upadłość? Warunki ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Osoba fizyczna może uzyskać oddłużenia w ramach procedury tylko, gdy spełni określone warunki upadłości konsumenckiej. Wśród najważniejszych warto wymienić:

  • niewypłacalność – konsument musi być niewypłacalny, czyli utracić zdolność do regulowania swoich zobowiązań pieniężnych.
  • niezawiniona niewypłacalność – sytuacja finansowa dłużnika nie może być spowodowana rażącym niedbalstwem lub umyślnym działaniem.
  • wcześniejsze umorzenie zobowiązań – sąd oddali wniosek o upadłość, gdy osoba fizyczna występowała w ciągu ostatnich dziesięciu lat o procedurę upadłościową.

Kiedy można ogłosić upadłość konsumencką? To pytanie z którym spotykamy się każdego dnia. Każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnego doradztwa prawnego. Nasi prawnicy rozwieją Państwa wszelkie wątpliwości i wyjaśnią kto i kiedy może ogłosić upadłość konsumencką, a także jakie warunki ogłoszenia upadłości konsumenckiej należy spełnić. Nawiązując z nami współpracę mogą Państwo skutecznie uwolnić się od ciężaru zadłużenia.

Jeśli nie wiesz, jak ogłosić upadłość, z nami stanie się to proste!

Wciąż jest to w naszym prawie rozwiązanie stosunkowo nowe, toteż osoby zmagające się ze znacznym zadłużeniem niejednokrotnie jeszcze zadają sobie pytania o to gdzie ogłosić upadłość konsumencką i jak to zrobić. Upadłość konsumencka a działalność gospodarcza – to kolejny przedmiot licznych dociekań. Pracownicy kancelarii Ptak&Wspólnicy mogą poszczycić się bogatym doświadczeniem zarówno w obsłudze prawnej przedsiębiorstw jak i osób fizycznych. Klientom zastanawiającym się jak ogłosić bankructwo zawsze jesteśmy więc wstanie wskazać najkorzystniejsze dla nich rozwiązania i podjąć się ich skutecznej realizacji.

Uregulowania dotyczące upadłości konsumenckiej od lat są w naszym kraju stopniowo liberalizowane. Ostatnia nowelizacja uprościła procedury, ponadto sąd na etapie ogłaszania upadłości nie będzie badał winy dłużnika. Nie znaczy to jednak, że pomyślne przejście postępowania stało się proste – tak czy inaczej będzie ona bowiem przedmiotem zainteresowania sądu. Jeśli nie masz pewności jak ogłosić upadłość, by zwiększyć swoją szansę na pełne oddłużenie, albo gdzie ogłosić upadłość konsumencką, jesteśmy do Twojej dyspozycji. Przeanalizujemy dokumentację, przygotujemy wniosek z właściwie sporządzonym uzasadnieniem, będziemy czuwać nad przebiegiem postępowania. Wiemy, jak ogłosić bankructwo i dać sobie szansę na nowe życie. Nasze wsparcie to gwarancja pomyślnego przejścia procedury – w sposób w pełni zabezpieczający interes Klienta i redukujący towarzyszące jej uciążliwości. Zapraszamy do kontaktu.