• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Upadłość transgraniczna

Kancelaria prawna R.Ptak i Wspólnicy specjalizuje się w przeprowadzaniu upadłości transgranicznej. Nasi prawnicy dysponują bogatym doświadczenia w reprezentacji polskich przedsiębiorców względem których toczy się postępowanie upadłościowe prowadzone przed sądem w innym państwie.

Świadczymy kompleksowe wsparcie z zakresu upadłości transgranicznej:

  • analiza przesłanek do zgłoszenia wniosku o upadłość
  • ustalenie państwa, które jest właściwe do rozpoznania wniosku o upadłość transgraniczną
  • reprezentacja dłużnika w toczącym się postępowaniu upadłościowym
  • pomoc przy wszelkich formalności związanych z upadłością transgraniczną

Upadłość transgraniczna to szansa na oddłużenie i pewniejsze spoglądanie w przyszłość. Ogłaszając bankructwo poza granicami kraju możemy raz na zawsze uwolnić się od piętrzących się długów. W przypadku pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobistego spotkania w siedzibie kancelarii.

Upadłość transgraniczna – skorzystaj z fachowej pomocy doświadczonej kancelarii prawnej

Podstawą prawną w sferze upadłości transgranicznej jest rozporządzenie Rady WE nr 1346/2000 z 29 maja 2000r. Wymogiem powołania się na w/w przepisy jest posiadanie przez dłużnika głównego ośrodka działalności w danym państwie członkowskim tzw. COMI (centr of main interests). Nie jest to jednak do końca tożsame z miejscem statutowej siedziby. Warto podkreślić, że jeśli sąd innego państwa członkowskiego uzna, że siedziba danego przedsiębiorstwa mieści się na jego terenie może prowadzić postępowanie upadłościowe. Przeprowadza się je zgodnie z przepisami tego państwa. Taka upadłość transgraniczna uznawana jest we wszystkich państwa członkowskich. Wierzyciele z pozostałych państwa wszczynając postępowanie upadłościowe względem dłużnika muszą ograniczyć je do toczącego się już głównego postępowania.

Kancelaria prawna świadczy wsparcie dla wierzycieli chcących wszcząć wtórne postępowanie upadłościowe względem swojego dłużnika. Oferujemy kompleksowe doradztwo prawne w tym zakresie. Zapewniamy też pomoc przy zgłaszaniu wierzytelności i ocenę możliwości odzyskania powstałych należności.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej