Kancelaria prawna posiada bogate doświadczenie w świadczeniu usług z zakresu prawa gospodarczego. Wychodząc na przeciw naszym Klientom świadczymy pomoc prawną w zakresie zakładania i rejestracji spółek. Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki handlowej stało się na przełomie lat niezwykle popularne. Decydując się na założenie spółki przedsiębiorca znacząco ogranicza ryzyko biznesowe prowadzonych inwestycji i optymalizuje koszty związane z działalnością. Kancelaria prawna R.Ptak i Wspólnicy z Wrocławia specjalizuje się w zakładaniu wszystkich rodzajów spółek prawa handlowego:

  • spółki jawnej
  • spółki partnerskiej
  • spółko z ograniczoną odpowiedzialnością
  • spólko komandytowej
  • spółki komandytowo-akcyjnej
  • spółki akcyjnej

Gwarantujemy kompleksową pomoc przy zakładaniu i rejestracji spółek. Z nami znajdziesz najlepszą formę prowadzenia działalności gospodarczej!

Wielu przedsiębiorców z obawy przed kosztami i skomplikowaną ścieżką formalną rezygnuje za zakładania spółek. Dzięki naszej pomocy prawnej rejestracja spółki przebiega sprawnie i ogranicza koszty do niezbędnego minimum. Jak wygląda zakładanie spółek w pigułce?

  1. Wybór formy spółki – zawsze zaczynamy od kompleksowego doradztwa w zakresie wyboru właściwej formy prowadzenia działalności. Dobór odpowiedniej spółki ustalany jest na podstawie obszernego wywiadu z Klientem. Forma prawna zależna jest od rozmiaru prowadzonej działalności, okresu przez jaki przedsięwzięcie ma funkcjonować, relacji pomiędzy wspólnikami i kapitału początkowego.
  2. Obsługa w zakresie dokumentacji – kolejnym krokiem przy zakładaniu spółki jest sporządzenie przez naszych prawników umowy spółki odpowiedniej do założeń firmy. Na tym etapie nasi pracownicy przygotowują dokumentację niezbędną do rejestracji spółki. Kompleksowa obsługa prawna firm świadczona przez naszą kancelarię ogranicza do minimum udział wspólników w całym procesie
  3. Rejestracja spółki – To końcowy etap zakładania spółki, w tym czasie prowadzimy postępowanie sądowe przed Sądem Rejonowym i dokonujemy niezbędnych urzędowych zgłoszeń. Po zakończeniu procesu rejestracji przekazujemy Klientowi dokumentację umożliwiającą swobodne prowadzenie działalności gospodarczej.

Klientów rozważających zakładanie spółki zapraszamy do spotkania w siedzibie naszej kancelarii lub konsultacji telefonicznych. Nasi prawnicy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i zaprezentują naszą ofertę dotyczącą zakładania spółek.

Doświadczenie to nasz najważniejszy atut, dzięki któremu założenie spółki pozwoli na Twój sukces

Forma prawna, w ramach której prowadzić będziemy swoją działalność gospodarczą, ma ogromne znaczenie. Założenie spółki decyduje o kosztach, a także stopniu ryzyka towarzyszącego dalszej pracy. Każde z wielu rozwiązań w tym zakresie ma swoje wady i zalety, których wagę trzeba dostrzec. Zagadnieniu jego wyboru warto poświęcić więcej uwagi i poprzedzić zakładanie spółki stosownym namysłem. Jeszcze lepiej sięgnąć po fachowe wsparcie. Bogate doświadczenie w obsłudze przedsiębiorstw, jakie pozwoliła nam zebrać wieloletnia obecność na rynku, sprawia, że naszym Klientom możemy zaoferować o wiele więcej niż tylko pomoc w formalnościach. Zespół specjalistów kancelarii Ptak&Wspólnicy służy im kompleksowym doradztwem. Zakładanie spółek powinno uwzględniać szereg okoliczności, od wielkości przedsiębiorstwa, poprzez przewidywane zyski, po, rzecz jasna, wszystkie aspekty obowiązującego prawa. Zakładanie spółki z naszą pomocą pozwala więc uniknąć szeregu zagrożeń i nadmiernych kosztów.

Wskazawszy naszemu Klientowi najlepsze z punktu widzenia jego potrzeb i innych okoliczności rozwiązania, zajmiemy się tym, by zrealizować je w sposób najlepiej zabezpieczający jego interes, czemu służy odpowiednio sporządzona umowa. Wszystkie formalności, jakich wymaga zakładanie spółek zrealizujemy w możliwe krótkim czasie. Założenie spółki i przekazanie dokumentacji Klientowi nie musi kończyć naszej współpracy – zawsze jesteśmy do jego dyspozycji, udzielając skutecznej pomocy prawnej w bardzo różnych dziedzinach.