Bardzo często wpadamy w tzw. spiralę zadłużenia. Brak możliwości spłaty, wzrastające odsetki powodują, że decydujemy się na kolejne pożyczki. Uruchamiane jest błędne koło – kolejne pożyczki mające na celu spłatę zadłużeń powodują kolejne zwiększanie długu. W pewnym momencie dochodzi do utraty kontroli nad obecną sytuacją finansową. Pojawia się poczucie wstydu i strach przed przyznaniem się do swojego problemu. Dla wielu osób jest to powód do załamania nerwowego, a dla wielu firm do ogłoszenia upadłości. Skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych specjalistów w pewnym momencie jest najlepszym i ostatecznym rozwiązaniem.

Czym jest proces oddłużania? Dowiedz się jak wygląda Twój jedyny ratunek

Kiedy dłużnik traci kontrolę nad zadłużeniami? Zazwyczaj w momencie kiedy zalega ze spłatą już parę miesięcy lub kiedy obecne zarobki uniemożliwiają spłatę zadłużenia nawet w minimalnym stopniu. Należy rozpocząć tzw. proces oddłużania. Zazwyczaj jest to ostateczny sposób na pozbycie się problemu, który spędza sen z powiek. Proces oddłużania polega na podjęciu takich działań, jakich głównym celem jest przywrócenie sytuacji finansowej, umożliwiającej przeżycie oraz spłatę długów. Podejmowane działania prowadzą do obniżenia istniejącego zadłużenia. Dochodzi do negocjacji, które pomagają rozłożyć dług na raty, a niekiedy prowadzą do całkowitego umorzenia zaległej spłaty.

Doświadczeni specjaliści przeprowadzą skuteczny proces oddłużania

Oddłużanie firm jest o wiele bardziej skomplikowanym procesem niż u osób fizycznych. Naszym zadaniem jest podjęcie wielu działań, które mają na celu pomoc zadłużonym przedsiębiorcom. Głównym atutem naszej kancelarii Ptak & Wspólnicy jest przede wszystkim dokładne przeanalizowanie sytuacji danego przedsiębiorstwa. Nie zawsze musi wyglądać ona tak źle, jak się wydaje. W niektórych przypadkach do rozwiązania sprawy wystarczą rozmowy z wierzycielami, bądź zastosowane zostaje tzw. oddłużanie z komornika. Nasi doświadczeni prawnicy specjalizują się w przeprowadzaniu postępowania układowego oraz restrukturyzacyjnego. Naszym celem jest poprawa sytuacji finansowej i uniknięcie ryzyka związanego z ogłoszeniem upadłości firmy.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy