Każdy klient, który zwraca się o pomoc do kancelarii prawnej ma nadzieję, że zostanie on obsłużony w sposób jak najbardziej profesjonalny. Założenie to jest jak najbardziej słuszne, ale aby mieć pewność, że tak się stanie, należy odpowiednio wybrać specjalistę, który poprowadzi daną sprawę. Jak to zrobić, na co zwrócić szczególną uwagę, aby po zakończeniu współpracy być w pełni usatysfakcjonowanym?

Kancelaria prawna okiem klienta. Co warto wiedzieć

Na polskim rynku działa wiele kancelarii prawnych. Każda z nich specjalizuje się w jakimś obszarze zagadnień. Głównie chodzi tutaj o prawo gospodarcze, rodzinne, cywilne, karne czy też administracyjne. O profilu działalności można dowiedzieć się ze strony internetowej. Każda szanująca się kancelaria prawna posiada swoją witrynę, na której dzieli się cennymi wiadomościami ze swoimi potencjalnymi klientami. To naprawdę dobre źródło informacji. Warto także zwrócić uwagę na to kto prowadzi daną kancelarię – czy jest to radca prawny, czy też adwokat. Kompetencje przedstawicieli obydwu tych zawodów są bardzo do siebie zbliżone, jednakże niektórzy zwracają na nie uwagę. Kancelaria powinna odznaczać się kilkoma niezwykle ważnymi cechami. Chodzi tutaj przede wszystkim o profesjonalizm pracowników oraz wzbudzanie poczucia zaufania. Istotne są także relacje pomiędzy prawnikiem a jego klientami. Na to ma wpływ chociażby wysoki poziom kultury osobistej.

Honorarium prawnika – tajemnica?

Honoraria prawników to temat, który nierzadko wywołuje wiele emocji. Wciąż bowiem niektórzy żywią przekonanie, że tego rodzaju usługi są bardzo drogie i tym samym dostępne jedynie dla bogatych. Nie jest to do końca prawda, gdyż konkurencja jest z roku na rok coraz większa, a ponadto prawnicy, chcąc pozyskiwać nowych klientów, muszą oferować różne warianty wynagrodzeń. Stąd też wiele kancelarii stosuje następujące modele:

  • godzinowy – klient płaci za godzinę pracy prawnika. Najczęściej stosowany w przypadku udzielania porad prawnych lub czynności dokonywanych od czasu do czasu w siedzibie klienta;

  • ryczałtowy – zwykle stosowany w odniesieniu do prowadzenia spraw sądowych. Klient za określoną w umowie kwoty nabywa wykonanie usługi bez względu na to ile czasu ono pochłonie;

  • abonamentowy – forma najbardziej ceniona przez przedsiębiorców, którzy w ramach comiesięcznej opłaty uzyskują wsparcie prawnika przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Tego typu rozróżnienie świadczy nie tylko o profesjonalizmie danego prawnika, ale również o indywidualnym podejściu do swoich klientów.

Wybór kancelarii prawnej nie jest łatwym zadaniem, ze względu chociażby na liczbę tego typu podmiotów działających na rynku. Zdecydowana większość z nich posiada jednak swoje strony internetowe, które pełnią rolę wirtualnych wizytówek. Warto się z nimi dokładnie zapoznać, gdyż zawierają one wiele naprawdę cennych informacji.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy