Życie każdego człowieka jest bardzo bogate w różnego rodzaju sytuacje, w których przydaje się pomoc prawnika. Nie chodzi tylko o sprawy, które znajdują swój finał w sądzie. Prawnik może bowiem skutecznie pomóc w sytuacjach, które dotyczą chociażby prowadzenia działalności gospodarczej, czy też wstępnego etapu procedury uzyskania odszkodowania.

Porady prawne i nie tylko

Wizyta w kancelarii kojarzy się przede wszystkim z poradą prawną. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, aczkolwiek wiedzieć należy, że udzielanie porad to niejedyna aktywność zawodowa prawnika. Adwokat czy też radca prawny dokonuje także analizy przedłożonych mu dokumentów, sporządza opinie prawne, przygotowuje pisma do sądów oraz innych instytucji. Co ważne, w obecnych czasach wizyta w kancelarii nie musi kosztować bardzo dużo. W związku z silną konkurencją na rynku, prawnicy stosują indywidualne podejście do każdego klienta, tak aby każdy mógł skorzystać z ich pomocy. Z kolei dla osób niezamożnych istnieje możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy prawnej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy prawnika?

Z pomocy prawnika warto skorzystać jeszcze zanim dana sprawa trafi do sądu. Porady prawne potrafią uchronić przed bardzo poważnym wydatkiem oraz zaoszczędzić sporo czasu, który zajęłoby postępowanie przed sądem. Prawnik może bowiem przeanalizować umowę, która ma zostać zawarta, co ma niebagatelne znaczenie dla wszystkich przedsiębiorców. Każdy z nich bowiem doskonale wie z jakim ryzykiem wiąże się prowadzenie działalności gospodarczej. Podobnie ma się rzecz z dochodzeniem wierzytelności. Nie wszyscy wiedzą w jaki sposób można ich dochodzić lub też co należy zrobić przed wystąpieniem na drogę sądową. Również osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą uzyskać poradę w sprawach, które dotyczą ich codziennego życia. Jedną z takich kwestii są sprawy rodzinne, które najczęściej są bardzo skomplikowane. Rozwód czy też opieka nad dzieckiem wymagają nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia, które znacząco ułatwia postępowanie.

Reprezentacja przed sądem

Porada prawna, połączona z analizą sprawy, jest często wstępem do reprezentowania danej osoby przez prawnika przed sądem. Należy wiedzieć, że reguły rządzące poszczególnymi postępowaniami są skomplikowane i trudno jest laikowi odnaleźć się w gąszczu przepisów. Dlatego też przygotowując się do jakiegokolwiek procesu, warto odwiedzić prawnika i zasięgnąć u niego porady. W razie potrzeby można też zlecić mu prowadzenie sprawy. Wówczas to on będzie spierał się z drugą stroną przed sądem odciążając swojego mocodawcę.

Porady prawne wcale nie są tak drogie jak mogłoby się to wydawać. Prawnicy natomiast starają się mówić prostym językiem, aby każdy ich klient był zadowolony. Nie należy się więc bać wizyty w kancelarii. Wręcz przeciwnie – warto uświadomić sobie, że w wielu przypadkach konsultacja z prawnikiem może zapobiec wystąpieniu bardzo poważnych problemów.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy