Rozwód to bez wątpienia ostatnia rzecz o jakiej myślimy stojąc na ślubnym kobiercu z największą miłością. Życie bywa nieprzewidywalne i w jednej chwili bańka szczęśliwego życia małżeńskiego może pęknąć. W takiej sytuacji rozwód jest nieunikniony. Ze względu na towarzyszące emocje każdy chce jak najszybciej uporać się z całą sprawą. Tutaj pojawia się kluczowe pytanie – jak uzyskać rozwód? Odpowiedź znajdziesz w naszym poniższym artykule! Czytaj dalej!

Rozwód z orzekaniem czy bez orzekania o winie? Zdecyduj przed podjęciem postępowania

Niestety ale współczynnik rozwodów utrzymuje się na wysokim poziomie. Wcale nie musi dojść do zdrady, aby para podjęła decyzję o zakończeniu małżeństwa, czasami wystarczy po prostu brak umiejętności w porozumiewaniu się. Polskie prawo przewidziało dwie możliwości na zakończenie zawartego związku. Jedną z nich jest rozwód bez orzekania o winie. Możliwy jest tylko i wyłącznie wtedy kiedy małżonkowie wyrażą na to zgodę. Postępowanie jest znacznie szybsze i tańsze ale zawsze musisz pamiętać, że każda ze stron do momentu wydania ostatecznego wyroku można cofnąć swoją zgodę. Kiedy dojście do porozumienia jest niemożliwe, nieunikniony jest rozwód z orzekaniem o winie. Tutaj przybranie skutecznej linii obrony, zebranie materiałów dowodowych pełni kluczową rolę. Niezależnie od wybranej formy rozwodu, pamiętaj, że decyzja zawsze powinna zostać uzasadniona. Bez tego sąd może nie wydać decyzji o rozpoczęciu postępowania.

Bez pozwu rozwodowego ani rusz! Sprawdź co powinien zawierać

Jak uzyskać rozwód? Najpierw trzeba wnieść pozew! Poza podstawowymi danymi osobowymi obu małżonków musi on zawierać także informacje o tym w jaki sposób zostanie przeprowadzony rozwód. Musisz także wiedzieć, że składając pozew można także od razu rozpatrzeć m.in. sprawę o podział wspólnego majątku. Niezależnie od tego czy chcesz przeprowadzić rozwód bez orzekania o winie, czy bez warto skorzystać z pomocy doświadczonych adwokatów. Nasza Kancelaria Ptak & Wspólnicy nie tylko przedstawi Ci jak uzyskać rozwód skutecznie i z satysfakcjonującym wyrokiem ale także pomoże w załatwieniu wszelkich formalności. Przez całe postępowanie nie musisz przechodzić sam! Niezbędna jest tutaj wiedza prawna z zakresu kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Ustalimy dla Ciebie najlepszą strategię działania. Dodatkowo nasza wieloletnia praktyka pozwoli przewidzieć ruchy drugiej strony. Nie ryzykuj przykrymi niespodziankami i wybierz adwokata, dla którego sprawy rozwodowe nie stanowią tajemnic. Zapraszamy do kontaktu!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy