Obsługa prawna firm

Każdy przedsiębiorca doskonale wie jak bardzo skomplikowany jest współczesny obrót gospodarczy. Nie chodzi tutaj jedynie o kwestie związane z podatkami, ale również chociażby o problematykę związaną z zawieraniem umów, czy też z prowadzeniem bieżących spraw przedsiębiorstwa. W związku z tym nieoceniona staje się pomoc prawnika, który potrafi doskonale poruszać się w gąszczu skomplikowanych przepisów.

Na czym polega obsługa prawna?

Obsługa prawna to nic innego jak nawiązanie stałej współpracy z kancelarią prawną, która będzie załatwiać poszczególne sprawy danego przedsiębiorstwa. Jest to niezwykle dogodna forma współpracy dla każdej firmy, albowiem prawnik poznaje ją od podszewki, dzięki czemu doskonale orientuje się w jej problemach oraz bieżącej sytuacji. Stała obsługa wiąże się także z niższymi kosztami, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy oraz z łatwiejszą dostępnością prawnika.

Co wchodzi w skład obsługi prawnej przedsiębiorstwa?

Każde przedsiębiorstwo jest specyficzne, stąd też wymaga właściwej obsługi. Najczęściej jednak w jej ramach prawnik nie tylko udziela porad prawnych związanych z bieżącą działalnością, ale także sporządza umowy, opiniuje umowy, przygotowuje opinie prawne. Niezwykle ważne są kwestie związane z reprezentacją przedsiębiorcy. Nie chodzi tutaj jedynie o reprezentację przed sądem. Niektóre spory można przecież rozwiązać w sposób polubowny, niemniej jednak wiedza i doświadczenie z zakresu prawa okazują się niezwykle przydatne. Prawnik bowiem potrafi sporządzić wezwanie do zapłaty, czy też właściwie poprowadzić rozmowy dotyczące spłaty zaległych należności. Natomiast w razie procesu sądowego, pomoc prawnika staje się nieoceniona, gdyż profesjonalny pełnomocnik posiada bogate doświadczenie zdobyte na sali sądowej, które jest bezcenne w prowadzeniu kolejnych sporów.

Formalności związane z prowadzeniem działalności gospodarczej

Pomoc prawnika jest również cenna przy załatwianiu różnego rodzaju formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Proces rejestracji niektórych spółek jest dość skomplikowany, znacznie łatwiej jest więc się z nim uporać korzystając z pomocy profesjonalisty. Podobnie rzecz ma się z likwidacją działalności, czy też wszelkiego rodzaju przekształceniami. Przepisy w tym zakresie są dość skomplikowane, a popełnienie błędu może być niezwykle kosztowne. Widać najlepiej po formularzach, które nierzadko trzeba złożyć, aby dokonać zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie każdy potrafi właściwie uzupełnić poszczególne rubryki.

Obsługa prawna przedsiębiorców jest jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez prawników. Wynika to z faktu, iż zapotrzebowanie na tego typu usługi jest z roku na rok coraz większe. Przedsiębiorcy są bowiem świadomi ryzyka, które wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej i tym samym chcieliby oni maksymalnie ograniczyć to ryzyko. Obsługa prawna jest więc doskonałym rozwiązaniem dla każdej firmy.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy