Kupno nieruchomości zawsze obarczone jest sporym kredytem lub koniecznością wydania długo odkładanych oszczędności. Tak ważna decyzja musi być podjęta w świadomy i pewny sposób. Bardzo istotnym momentem procedury zakupy jest podpisanie umowy deweloperskiej. Ten kilkunastostronicowy dokument obarczony skomplikowanymi zapisami często sprawia kupującym wiele trudności. Czy mając problemy ze zrozumieniem umowy warto skorzystać z pomocy kancelarii prawnej? Czy opinia prawna jest przydatna przy podpisywaniu tak ważnych dokumentów? O tym w dalszej części artykułu.

Specjalista pomoże uniknąć przykrych konsekwencji

Nierozumienie umowy deweloperskiej nie wyłącza kupujących od konsekwencji prawnych, jakie niesie podpisany dokument. Podejmując decyzję obarczoną, tak znacznym ryzykiem finansowym powinna być ona w pełni świadoma. Jeśli mamy problem z treścią dokumentów bezwzględnie powinniśmy skorzystać z profesjonalnego opinii prawnej. Co zawiera profesjonalna analiza umowy deweloperskiej?

  • szczegółowe wyjaśnienie niezrozumiałych postanowień umowy
  • analiza dokumentu pod kątem ryzyka prawnego i finansowego
  • wyjaśnienie istotnych zapisów umowy wraz z nakreśleniem konsekwencji prawnych
  • sprawdzenie obecności klauzul niedozwolonych tzw. abuzywnych
  • analiza umowy pod kątem praw, jakie przysługują kupującemu (istotne do ewentualnych negocjacji)
  • porównanie umowy do standardowych umów deweloperskich z nakreśleniem rażących odchyleń

Nie przystawaj na niekorzystne umowy deweloperskie

Nabywając nieruchomość musimy być świadomi, że mamy prawo do negocjowania zapisów umowy deweloperskiej. Nie jesteśmy zobowiązani do bezwzględnego akceptowania dokumentu w proponowanym kształcie. Decydując się na analizę kancelaria prawna może przygotować wstępne zmiany rażąco niekorzystnych zapisów dla kupującego. Ponadto posiadając fachową opinie prawną kupujący poznaje skale ryzyka związanego z kupnem danej nieruchomości. Prawnik zawsze analizuje dokument z uwzględnieniem obowiązującego prawa. Na życzenie klienta kancelaria może przeanalizować też księgi wieczyste, które obejmuje umowa. Korzystając z tej usługi kupujący otrzymuje gwarancję wysokiej jakości i pełnego profesjonalizmu w ocenie przedstawionej umowy deweloperskiej. Wsparcie i pomoc prawnika jest wprost nieoceniona, gdy decydujemy się na nabycie domu lub mieszkania. Nie warto narażać się na przykre konsekwencje prawne, rzetelna opinia prawna to gwarancja udanej transakcji zakupu.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy