Czasami tak niewiele potrzeba, by stracić płynność finansową. Choroba, wypadek, nagła utrata pracy odbija kolosalne piętno na naszych finansach. Regulowanie zobowiązań, które dotychczasowo nie sprawiały nam żadnych trudności staje się niemożliwe. Kiedy długi zaczynają rosnąć, a wierzyciele straszą przykrymi konsekwencjami, warto rozważyć profesjonalne oddłużanie. To usługa skierowana do osób, które nie są w stanie już regulować swoich zobowiązań. Na czym jednak dokładnie polega oddłużanie?

Profesjonalny pełnomocnik remedium na długi

Zaciągając pożyczki, kredyty i inne zobowiązania finansowe należy być świadomym, że ich regulowanie spoczywa tylko i wyłącznie na dłużniku. Niestety różne życiowe sytuacje sprawiają, że nawet najbardziej uczciwe osoby tracą zdolność płacenia swoich zobowiązań. W takiej sytuacji należy bezwzględnie rozważyć skorzystanie z profesjonalnego oddłużania. Rzetelny pełnomocnik może pomóc w trudnych rozmowach z wierzycielami, negocjowaniu spłacanych rat, a nawet w częściowym umorzeniu zobowiązań. Oddłużanie to profesjonalna usługa świadczona przez prawników lub doradców finansowych. Decydując się na taką współpracę wierzyciel otrzymuje profesjonalnego pełnomocnika, który w jego imieniu może załatwić większość spraw związanych z zadłużeniem.

Czy oddłużanie jest opłacalne?

Cena za usługę profesjonalnego oddłużania jest zawsze ustalana indywidualnie na podstawie rzetelnej oceny kondycji finansowej zadłużonego. Warto jednak rozważyć ten wydatek, gdyż profesjonalna reprezentacja może przynieść dobry efekt i znacząco wpłynąć na sytuację, w jakiej znajduje się dłużnik. Negocjacje z wierzycielami nie należą do prostych rozmów, tym bardziej jeśli sprawa została skierowana do firmy windykacyjnej lub na drogę postępowania sądowego. Pomoc profesjonalnej firmy oddłużeniowej jest wtedy nieoceniona. Dłużnik zyskuje spokój i pewność fachowej reprezentacji swoich interesów. Wydłużenie spłaty zobowiązań, wynegocjowanie pomyślnych warunków kredytowania pozwolą stopniowo odzyskać płynność finansową. Zazwyczaj oddłużanie oferowane przez kancelarie prawną obejmuje:

  • reprezentację dłużnika w postępowaniach sądowych
  • negocjowanie z wierzycielami, windykatorami, bankami, komornikami
  • zawieranie porozumień korzystnych dla dłużnika
  • obniżenie wysokości rat
  • wsparcie we wszystkich kwestiach formalnych
  • postępowanie upadłościowe

Każda osoba zadłużona, która nie potrafi wyjść ze spirali zadłużenia powinna oddać swoje sprawy w ręce profesjonalistów. Kancelaria prawna zagwarantuje merytoryczne wsparcie na każdym etapie prowadzenia oddłużenia. Dzięki fachowej reprezentacji odzyskanie płynności finansowej może być w zasięgu ręki.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy