Prawo na dobre wpisało się w naszą codzienność. Każdego dnia jesteśmy zmuszenia do podejmowania wielu decyzji obarczonych konsekwencjami prawnymi. Stając w obliczu problemu warto skorzystać z porady prawnej doświadczonego prawnika. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skutków niewłaściwie podjętych decyzji. Do rozmowy z prawnikiem warto jednak rzetelnie się przygotować. To pozwoli Ci wyciągnąć maksimum informacji ze spotkania w kancelarii prawnej.

Przed wizytą w kancelarii nie zapomnij o…

Spontaniczna wizyta w kancelarii prawnej bez wcześniejszego przygotowania nie jest najlepszym pomysłem. Do rozmowy z prawnikiem warto się rzetelnie przygotować. Tylko w taki sposób będziemy mogli maksymalnie skorzystać z oferowanego nam doradztwa prawnego. Dla ułatwienia sprawy prezentujemy kilka kroków, które pozwolą nam na przygotowanie do porady prawnej:

  • dokumenty – to podstawa w trakcie każdej porady prawnej. Na spotkanie zabierz wszystkie dokumenty, które posiadasz w sprawie. Dzięki temu prawnik na podstawie rozmowy i zgromadzonej dokumentacji będzie mógł naświetlić możliwości i rozwiązania prawne.
  • zapisz wszystkie istotne kwestie – rozmowa z prawnikiem dla wielu osób wiąże się z odrobiną stresu. Często w takiej sytuacji z głowy wypadają nam istotne dla sprawy fakty. Dlatego przed poradą prawną warto na kartce wynotować wszystkie istotne kwestie dla naszego problemu. Dzięki temu w jasny i rzetelny sposób przedstawimy prawnikowi naszą sytuację, a to pozwoli mu dobrać dla nas najlepsze rozwiązanie.
  • nie bój się zadawać pytańporady prawne to nie jednostronny monolog. Skuteczne doradztwo ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości tkwiących w głowie klienta. Warto przed rozmową przygotować sobie listę pytań, które nie dają Ci spokoju. To pozwoli na płynny przebieg spotkania i maksymalne wykorzystanie wiedzy jaką oferuje Ci prawnik.

Online czy osobiście? Jaki rodzaj porady prawnej wybrać?

W dobie szybkiego rozwoju internetu coraz większą popularnością cieszą się porady prawne online. Usługa ta polega na przesłaniu konkretnego zapytania za pośrednictwem poczty elektronicznej do wybranej kancelarii prawnej. Na podstawie otrzymanego zapytania prawnik wycenia koszt porady prawnej i informuje o tym klienta. Jeśli akceptujemy zaproponowaną stawkę po przelaniu pieniędzy na konto kancelarii otrzymamy rzetelną poradę prawną. Prawnik odpowie na wszystkie nasze pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wielu klientów na odległość preferuje też porady prawne przez telefon. Umawiając się na konkretną godzinę możemy za pośrednictwem telefonu skorzystać z doradztwa prawnego. Oczywiście stałą i niezmienną popularnością cieszą się porady prawne osobiste w siedzibie kancelarii. Jeśli zależy nam na osobistym spotkaniu z prawnikiem nic nie stoi na przeszkodzie, by umówić się na konkretny termin. Jak widać dostępność usług prawnych jest bardzo szeroka. Dzięki temu każdy z nas może w dowolnej chwili zasięgnąć porady prawnej niezależnie od miejsca swojego pobytu.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy