Każdego dnia mamy do czynienia z wieloma formalnościami prawnymi. Zawieramy umowy, korzystamy z usług bankowych, wypełniamy dokumenty do różnych instytucji. Niestety wiedza prawna wśród naszych rodaków nadal pozostawia wiele do życzenia. Podejmując niewłaściwe decyzje prawne niejednokrotnie ponosimy dotkliwe konsekwencje swoich czynów. W tym artykule pragniemy wyjaśnić kiedy warto skorzystać z usług prawnika.

Podejmuj korzystne decyzje, bądź świadom swoich praw

Kancelaria prawna każdego dnia pomaga osobom, które w nieprzemyślany sposób podjęły fatalne decyzje prawne skutkujące przykrymi konsekwencjami. Świadomość prawna systematycznie rośnie, jednak nadal wielu Polaków rezygnuje z pomocy prawnej zawierając umowy i podejmując decyzje licząc jedynie na łut szczęścia. Do kancelarii prawnej warto udać się nie tylko w obliczu problemów prawnych, ale też kiedy nie mamy pewności, czy dana czynność prawna nie przyniesie dotkliwych sankcji. Dla ułatwienia sprawy poniżej prezentujemy kilka sytuacji, kiedy warto skorzystać z pomocy dobrej kancelarii prawnej:

  • trudności zawodowe – niejednokrotnie świadczyliśmy pomoc pracownikom, którzy zostali wykorzystani przez swoich pracodawców. Niestety przyczyną tego stanu w większości przypadków jest nieznajomość przepisów prawa, która skutkowała przyzwoleniem na nieodpowiednie traktowanie.
  • naruszone prawa konsumenckie – opiniowanie umów to bardzo ważna część pracy każdego prawnika. Konsumenci często jednak zapominają, że składając podpis na dokumencie, którego do końca nie rozumieją muszą liczyć się często z dotkliwymi sankcjami. Dlatego stając w obliczu zawarcia poważnej umowy warto poprosić specjalistę o opinię w obrębie jej zapisów. Dzięki temu unikniemy przykrych konsekwencji prawnych i finansowych.
  • problemy rodzinne – bardzo ważnym obszarem działalności naszej kancelarii prawnej jest prawo rodzinne. Rozwody, pozbawienia praw rodzicielskich, alimenty to jedne z najpopularniejszych problemów z jakimi zgłaszają się do nas nasi klienci. Sprawy rodzinne mają niezwykle delikatne podłoże, dlatego aby uniknąć kłopotów warto każdy ruch konsultować z prawnikiem specjalizującym się w prawie rodzinnym.
  • postępowanie spadkowe – to temat niosący bardzo poważne konsekwencje finansowe dla wielu osób. Postępowanie spadkowe to bardzo obszerne zagadnienie prawne. Dlatego dla prawidłowego przebiegu przyjęcia spadku warto poprosić o pomoc prawnika. Pamiętajmy, że doświadczony pełnomocnik u boku w prawidłowy sposób zabezpieczy nasze interesy.

Dobra kancelaria prawna rozwinie skrzydła Twojego biznesu

Przedsiębiorcy coraz chętniej nawiązują współpracę z kancelariami prawnymi. Każdy właściciel firmy wie jak ważna jest pomoc doświadczonego prawnika w zakresie zawieranych umów, a także windykacji niezapłaconych należności. Dobry pełnomocnik prawny u boku to gwarancja prawidłowego rozwoju każdej firmy. Dzięki temu przedsiębiorca może skupić się na rozwoju własnej firmy, gdyż jest pewien, że jego biznes jest pod odpowiednią ochroną. Prężny rozwój kancelarii prawnych sprawił, że obecnie przedsiębiorca może mieć kontakt ze swoim prawnikiem praktycznie w każdej chwili bez względu na miejsce swojego pobytu. Poczta elektroniczna, zdalne panele klienta, konsultacje telefoniczne wszystkie te sposoby kontaktu sprawiają, że firma może każdą kwestię prawną z miejsca skonsultować ze swoim prawnikiem. Nie warto narażać się na dotkliwe konsekwencje prawne, pomoc doświadczonej kancelarii prawnej jest na wyciągnięcie ręki.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy