Dynamicznie rozwijająca się gospodarka wpływa i kształtuje wiele dziedzin życia. Rozwój przedsiębiorstw, powstawanie nowych firm i podmiotów, ale również różnego rodzaju start-upy łączy jednak podstawowa potrzeba – odpowiedniej obsługi prawnej. Idąca z duchem czasu, dopasowana do wymogów rynku oferta usług jest odpowiedzią na takie zapotrzebowanie.
Szybko toczące się i zmienne procesy stawiają wymogi nie tylko właściwego prowadzenia firmowych spraw, ale przede wszystkim umiejętności wyboru formy prawnej i związanej z nią obsługi.

Dla kogo pomoc prawna?

Radcowie prawni, adwokaci i doradcy to niezbędne wsparcie biznesowe i rozwiązanie wielu problemów we współczesnym obrocie gospodarczym. Kompleksowo zorganizowane działania przydadzą się nie tylko małym firmom, ale również wielkim korporacjom i podmiotom zagranicznym.

Profesjonalne doradztwo gospodarcze wykorzystane może być nie tylko przez mniejsze bądź większe przedsiębiorstwa, ale również podmioty publiczne oraz klientów indywidualnych.
Z drugiej strony decydując się na prowadzenie firmy – kompleksowo prowadzone działania, zsynchronizowane na polach, jakimi są prawo gospodarcze, administracyjne, pracy i wielu innych wymagają fachowej i solidnej wiedzy oraz doświadczania.

Początek działania, wybór i zarejestrowanie odpowiedniej spółki

W polskim obrocie gospodarczym istnieje kilka możliwości wyboru formy prawnej prowadzenie firmy. Wszystko zależy od rozmiaru prowadzonej działalności, ale również od czasu, w którym dany podmiot ma funkcjonować oraz od kapitału początkowego i relacji między wspólnikami.

Wybór formy to jedna z ważniejszych decyzji przy zakładaniu własnego biznesu. Od niej zależeć będzie późniejszy sposób rozliczania podatku, a także podział zysku. Najprostszą formą działania jest spółka jednoosobowa – najchętniej wybierana przez przedsiębiorców z uwagi na niezbyt duży rozmiar prowadzonego przedsięwzięcia. Należy jednak pamiętać, że każda decyzja czy to w przypadku spółek osobowych, czy też kapitałowych wiązać się będzie z podjęciem odpowiednich kroków- sporządzeniem umowy i przygotowaniem niezbędnej dokumentacji.

Końcowym etapem jest rejestracja naszej firmy polegająca na dopełnieniu różnych urzędowych formalności oraz postępowanie sądowe przed Sądem Rejonowym.

Profesjonalnie i całościowo działająca obsługa prawnicza

Założenie i prowadzenie spółki w znaczący sposób ogranicza ryzyko biznesowe prowadzonych inwestycji, a odpowiednia pomoc prawnicza, której reprezentantem jest właściwie wybrany prawnik bądź zespół fachowców pozwala na wyważenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności. W całym procesie kompleksowo zajmująca się sprawami kancelaria będzie synchronizować i monitorować działania firmy pod kątem prawnym. Połączenie znajomości wielu gałęzi prawniczych nauk, pasja i zaangażowanie, dają gwarancję właściwego prowadzenia firmy i jej sukcesu. Kancelaria Ptak i Wspólnicy pomoże profesjonalnie i kompleksowo przeprowadzić proces zakładania spółki. Gwarantujemy maksymalne zaangażowanie w prowadzenie każdej powierzonej nam sprawy.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy