Coraz więcej polskich przedsiębiorców boryka się z utratą płynności finansowej. Nietrafione inwestycje, nierzetelny kontrahent, wysokie kredyty to tylko nieliczne czynniki, które sprawiają, że firmy popadają w spiralę zadłużenia. Piętrzące się zobowiązania potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Skutecznym sposobem na poprawę sytuacji finansowej firm jest oddłużanie.

Specjaliści pomogą Ci wyjść z długów

Profesjonalne oddłużanie firm to szereg działań mających na celu wykazanie, że doprowadzeniu przedsiębiorcy do upadłości nie przyniesie zaspokojenia interesów licznych wierzycieli. Jest to skuteczne poszukiwanie rozwiązań mających na celu wyprowadzenie przedsiębiorstwa z zadłużenia. Niestety wierzyciele najczęściej żądają rychłej spłaty swoich zobowiązań wnioskując do sądów o ogłoszenie upadłości danej spółki. Doprowadzenie podmiotu gospodarczego do upadłości skutkuje koniecznością spłaty wszystkich zobowiązań jednocześnie. Warto podkreślić, że jeśli firma od dłuższego czasu jest w fatalnej sytuacji finansowej to z pewnością nie jest w stanie uregulować wszystkich swoich należności. W takich sytuacjach dojście do kompromisu pomiędzy stronami może przynieść zdecydowanie lepsze efekty i stopniowe, ale całościowe spłaty długów. Dlatego profesjonalne oddłużanie polega na kompleksowej ocenie sytuacji finansowej firmy i ułożenia dla niej realnego do wypracowania planu wyjścia z zadłużenia. To w gestii kancelarii podejmującej się oddłużania będzie leżeć też opieka w zakresie prawa i finansów, a także prowadzenie skutecznych negocjacji z wierzycielami. To jednak nie wszystko kancelaria prawna w imieniu swojego klienta zajmuje się też:

  • działaniami antywindykacyjnymi

  • ochroną przed skutkami postępowania egzekucyjnego

  • negocjowaniem niższych rat z bankami, a także nowych warunków kredytowania

  • reprezentacją przed sądami

  • próbami odbudowania pozytywnej historii w bazach danych BIG

Czy oddłużanie firm jest kosztowne?

Nie da się jednoznacznie wskazać kosztów oddłużenia firmy. Jest to kwestia niezwykle indywidualna uzależniona od stopnia zadłużenia firmy, a także możliwości wyjścia z długów. Profesjonalne oddłużanie prowadzone przez specjalistów może kosztować od kilku tysięcy do nawet kilkunasty tysięcy złotych. Wycena jest zawsze przeprowadzana przed przyjęciem danego podmiotu do oddłużenia. Należy jednak podkreślić, że jest to cena jaką warto zapłacić za rzetelną pomoc, która doprowadzi do wyjścia przedsiębiorstwa na tzw. prostą. Nie warto oddawać losu swojej firmy w ręce niedoświadczonych osób, które ograniczą się do zaciągania jedynie kredytu konsolidacyjnego. To tylko pozorna ulga dla przedsiębiorstwa, dająca chwilę wytchnienia. Niestety po czasie i tak firma nie będzie miała pieniędzy na spłatę swoich zobowiązań i wizja upadłości wróci jak bumerang. Oddłużanie nie jest procesem łatwym, to działania wieloetapowe wymagające rozbudowanej wiedzy prawnej i ekonomicznej. Dlatego jeśli chcesz ratować swoją firmę rozważ skorzystanie z usług tylko najlepszych w branży. W tak delikatnych kwestiach nie ma miejsca na pomyłki, gdyż mogą one Cię słono kosztować.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy