Powody, przez które ludzie wpadają w coraz poważniejsze kłopoty finansowe, są naprawdę bardzo różne. Jedni zadłużają przez własną nieroztropność, innych zmuszają do tego nieprzewidziane okoliczności. Polskie prawo od kilku lat wreszcie, po długim czasie oczekiwań, rozróżnia te skrajnie odmienne przypadki. Osoby z ciążącymi na nich zobowiązaniami oraz narastającymi odsetkami mają wreszcie realne możliwości, aby wyjść na prostą i zacząć od nowa. Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i wspólnicy oferuje w takich przypadkach profesjonalną pomoc.

Nasi prawnicy dokładnie przeanalizują dostępne opcje. Upadłość konsumencka może być najrozsądniejszym wyborem

Każdy przypadek wiąże się z indywidualną historią i specyficznymi okolicznościami, które finalnie doprowadziły do powstania zadłużenia. Najgorsze, co w takiej sytuacji można zrobić, to biernie czekać aż wierzyciele kawałek po kawałku przejmą majątek całego życia. Pokazujemy, że można się przed tym skutecznie i w pełni legalnie bronić, jeśli tylko istnieją określone przesłanki prawne. Idealnym przykładem będzie tutaj upadłość konsumencka, uregulowana nowelizacjami z 2016 i 2017 roku. To procedura, która przeprowadzona we właściwy sposób przynosi korzyści zarówno dłużnikowi, jak i oczekującym na spłatę należności. Podstawą ogłoszenia bankructwa osoby fizycznej jest sądowe uzgodnienie planu spłaty możliwie największej części zadłużenia. Co istotne, w tym momencie wszelkie postępowania egzekucyjne, sądowe i windykacyjne przeciwko bankrutowi ulegają zawieszeniu. Podobnie naliczanie odsetek za nieuregulowane wpłaty.

Nie martw się, że nie dopełnisz drobnych formalności. Przeprowadzimy Cię przez cały proces od A do Z

Nasza kancelaria ma koncie już wiele podobnych, zakończonych pełnym sukcesem spraw. Złożenie dobrze udokumentowanego wniosku o upadłość konsumencką to dopiero początek. Nasi prawnicy zadbają o to, żeby wszystkim wymogom stało się zadość. Dokładnie wyjaśnimy, co trzeba przygotować i jak postępować na każdym kolejnym etapie. Rzecz jasna zapoznamy się z kompletem pism oraz załączników, aby realnie ocenić szanse na pozytywne zakończenie procedury. Wszystkich zainteresowanych profesjonalnym, kompleksowym wsparciem radców prawnych zapraszamy do kontaktu. Udzielimy precyzyjnych odpowiedzi na wszelkie pytania. Polecamy również zapoznać się z pozostałymi publikacjami na temat upadłości konsumenckiej na stronie internetowej kancelarii. Zawsze warto wiedzieć więcej i znać swoje prawa.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy