Język prawniczy w odczuwalny sposób odbiega od polszczyzny potocznej czy nawet literackiej. Zwłaszcza na polu znaczenia oraz obowiązującej interpretacji pewnych pojęć. Nieprecyzyjne sformułowania w ważnej umowie mogą stać się zarzewiem poważnego, niezwykle kosztownego konfliktu prawnego. Późniejsze rozstrzygnięcie sprawy w sądzie też nie musi okazać się korzystne. Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy już od wielu lat profesjonalnie opiniuje najróżniejsze umowy.

Punkt po punkcie wyjaśnimy Ci wszystkie konsekwencje, jakie będą się wiązać z określonymi dokumentami

Specyficzna terminologia branżowych kontraktów, w połączeniu z regularnie zmieniającymi się kodeksami oraz wykładnią prawa, potrafi mocno zdezorientować. W takiej sytuacji prawdopodobnie najgorsze, co można w ogóle zrobić, to podpisywać papiery niejako „w ciemno”. Nie musisz zdawać się wyłącznie na uczciwość i dobrą wolę drugiej strony! Kompetentny radca prawny z naszej kancelarii będzie w stanie udzielić Ci profesjonalnej pomocy. Specjalista z odpowiedniej dziedziny najpierw dokładnie przeanalizuje dostarczoną umowę, a następnie wskaże kluczowe punkty, które mogą w pewnych okolicznościach sprawić pewne problemy. Po wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości razem przedyskutujemy, jakie kroki należy podjąć w dalszej kolejności. Oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do naszego Klienta – my zawsze rzetelnie, szczerze omówimy wszystkie wady i zalety zawarcia porozumienia w danym kształcie.

Profesjonalny radca prawny będzie Cię reprezentował podczas renegocjacji brzmienia umowy. Zaufaj nam!

W przypadku zapisów rażąco naruszających Twoje interesy zalecamy ponowne przedyskutowanie brzmienia problematycznych punktów. Mecenas Rafał Ptak wyróżnia się zaawansowanymi umiejętnościami negocjacyjnymi – wieloletnie doświadczenie w roli mediatora sprawia, że w każdej sytuacji będzie w stanie dobrać optymalną strategię. Skuteczna zmiana ewidentnie niekorzystnych, czy wręcz krzywdzących dla naszego Klienta zapisów w umowie wymaga nie tylko właściwych kompetencji, ale też pełnej wiedzy. Znając Twoje cele i oczekiwania łatwiej nam będzie ustalić, których kwestii absolutnie nie możemy odpuszczać, a gdzie możemy sobie pozwolić na pewne ustępstwa. Osiągnięty kompromis powinien zadowolić wszystkie zainteresowane strony. Zapraszamy do kontaktu z naszymi radcami prawnymi – odpowiemy na wszystkie otrzymane zapytania!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy