• Polski
  • Русский
  • Deutsch
AIF Kancelaria

Procesy sądowe w budownictwie

Posiadamy doświadczenia ponad 250 spraw z zakresu prawa budowlanego

Procesy sądowe
w budownictwie

AIF Kancelaria

Upadłości krajowe i transgraniczne

Doradztwo i prowadzenie upadłości przedsiębiorców oraz konsumentów wg. najkorzystniejszego dla nich wariantu

Upadłości krajowe
i transgraniczne

AIF Kancelaria

Odszkodowania

Uzyskiwanie możliwie najwyższych odszkodowań z tytułu wypadków komunikacyjnych

Odszkodowania

Indywidualna interpretacja prawa podatkowego. Co, gdzie kiedy i jak?

Chcąc uzyskać precyzyjną, wyczerpującą informację od uprawnionych organów, trzeba najpierw złożyć stosowny wniosek. Oficjalny wzór Ministerstwa Finansów łatwo znaleźć – gorzej z jego prawidłowym wypełnieniem i sformułowaniem precyzyjnego wystąpienia. Nasza kancelaria świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa podatkowego. Siłą rzeczy wiemy co należy zrobić, aby jak najszybciej uzyskać indywidualną interpretację prawa w kwestiach podatkowych, jakie są istotne dla naszych Klientów.

Precyzyjnie sformułowany wniosek o interpretację musi odnosić się do stanu faktycznego

W takich przypadkach nasze zadanie polega na odpowiednim ukierunkowaniu podmiotu zainteresowanego uzyskaniem wyjaśnień. Wniosek o wydanie indywidualnej oceny można złożyć jedynie we własnym imieniu. Nie ma prawnej możliwości, aby zapytanie skierować w odniesieniu do cudzych interesów i zagmatwanej sytuacji prawnej ogółem. Zasadniczo podmiotem formułującym interpretacje obowiązujących przepisów jest Minister Finansów.

Czy to oznacza, że wszelkie wnioski w tym zakresie wysyła się do Warszawy? W zamkniętym katalogu spraw takie obowiązki spoczywają na władzach lokalnych, tj. marszałkach województw, starostach, prezydentach miast, burmistrzach i wójtach. Według tzw. właściwości miejscowej interpretacji przez ww. włodarzy podlegają:

  • podatek rolny

  • podatek leśny

  • podatek od nieruchomości

  • podatek od środków transportu

  • opłata targowa

  • opłata miejscowa

  • opłata administracyjna

  • opłata za psa / psy

Przepisy dotyczące podatków są zbyt skomplikowane? Poproś o pomoc kompetentnego prawnika

Kancelaria Rafał Ptak i Wspólnicy oferuje kompleksowy zakres profesjonalnych usług. Wiemy, na co zwrócić uwagę i jak sformułować poszczególne kwestie, aby wniosek o interpretację indywidualną był kompletny oraz wolny od wad. Brak wezwania o uzupełnienie braków przez organ opiniujący jest równoznaczny z szybszym wydaniem oceny. Dysponując konkretnymi wyjaśnieniami, można podejmować dalsze decyzje kluczowe dla rozwoju biznesu. Profesjonalne doradztwo podatkowe pomoże dokonać optymalnego wyboru w świetle faktów oraz obowiązującej interpretacji. Zapraszamy do kontaktu Klientów biznesowych prowadzących firmy z dowolnej branży.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej