Jedno jest pewne, żyjemy w świecie wszechobecnego konsumpcjonizmu, a co za tym idzie z roku na rok wzrasta liczba dłużników. Chęć prowadzenia życia na wysokim poziomie, sprawia, że zaciągane są kolejne kredyty, aż w konsekwencji wpada się w tzw. spiralę zadłużenia. Oznacza to, że wartość zaciąganych kredytów przewyższa zdolności finansowe. Jednym z popularnych zasobów na oddłużanie jest tzw. kredyt konsolidacyjny. Przeczytaj nasz niniejszy artykuł i poznaj skuteczny sposób na pozbycie się długów!

Skuteczny sposobu na oddłużanie? Sprawdź czym jest kredyt konsolidacyjny

Kredyt oddłużeniowy inaczej nazywany kredytem konsolidacyjnym jest pożyczką udzielaną w celu spłaty zaległych zobowiązań. Z reguły osoby zadłużone mają zaciągnięte zobowiązania finansowe w różnych bankach, a ich spłaty odbywają się w innych terminach. Zbyt duża ilość zadłużeń nie sprzyja dotrzymywaniu terminu, a tym samym powoduje, że zaczyna brakować funduszy na ich spłatę. Kredyt oddłużeniowy polega na stworzeniu na podstawie wszystkich zadłużeń jednej raty, a dodatkowo zostaje przydzielony jeden wierzyciel, dzięki czemu spłata jest o wiele łatwiejsza. Warto również wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny to dobra alternatywa dla osób chcących wyjść z długów, które ze względu na zaległości nie posiadają zdolności kredytowej.

Zobacz na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem kredytu i rozpocznij nowe życie

Nasza kancelaria Ptak & Wspólnicy doskonale wie ilu klientów boryka się z problemem jakim jest oddłużanie. Właśnie z tego powodu świadczymy kompleksową pomoc w pozbyciu się nawarstwiających się zobowiązań finansowych. Musisz wiedzieć, że przed zdecydowaniem się na kredyt konsolidacyjny należy dowiedzieć się ile wynosi roczna stopa oprocentowania kredytu oraz jaką prowizję będziesz musiał zapłacić. Na wysokość raty konsolidacyjnej ma wpływ na jaki czas zaciągniesz kredyt. Zależność jest bardzo prosta – im będzie on dłuższy tym rata będzie niższa. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w prowadzeniu spraw oddłużeniowych wiemy, że kredyt konsolidacyjny już wielu osobom pomógł rozpocząć nowe życie bez długów. Nie zwlekaj! Akurat w tym przypadku czas działa na Twoją niekorzyść. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Twojej sytuacji!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy