Perspektywa rozprawy rozwodowej spędza Ci sen z powiek? Nie do końca wiesz, jakie kroki podjąć, aby szybko uporać się z zakończeniem małżeństwa? Bez obaw! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki artykuł, w którym wskażemy najważniejsze informacje prawne dotyczące sprawy rozwodowej. Wychodzimy naprzeciw stwierdzeniu, że rozwód musi wiązać się z długimi bataliami sądowymi. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Dobre relacje pomiędzy byłymi małżonkami? Przekonaj się, że to możliwe

Z prawnego punktu widzenia rozwód to jedna z najtrudniejszych spraw nie tylko pod względem zawiłości przepisów, ale również charakteru emocjonalnego. Większości osób sprawy rozwodowe kojarzą się z trwającymi wiele lat rozprawami sądowymi. Musisz jednak wiedzieć, że nie zawsze tak jest! W dużej mierze zależy to od relacji pomiędzy małżonkami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi z zakresu kodeksu rodzinnego i opiekuńczego para, która jest w stanie dojść do porozumienia, może zdecydować się na rozwód bez orzekania o winie. Dlaczego ten sposób cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Przede wszystkim pozwala na szybkie uporanie się ze wszystkimi formalnościami. Nie musisz tracić czasu na rozprawy trwające kilka miesięcy, a nawet lat. Co więcej, polubowne zakończenie związku małżeńskiego niweluje konieczność wyciągania wszystkich sporów przed sądem. Możemy śmiało powiedzieć, że rozwód bez orzekania o winie polegający na zawarciu porozumienia to najprostszy sposób na zakopanie kości niezgody i rozstanie się z zachowaniem dobrych stosunków. Jest to szczególnie istotne dla małżeństw, które wspólnie wychowują dzieci.

Rozwód z orzekaniem o winie u boku adwokata – dlaczego warto? Wyjaśniamy

Choć rozwód bez orzekania o winie jest mniej skomplikowany niż z orzekaniem o winie, to należy mieć świadomość, że również wiąże się z koniecznością spełnienia wszystkich niezbędnych formalności. Rola adwokata jest tutaj szczególnie ważna. Pełni funkcję mediatora, który pomaga w zawarciu kompromisu przynoszącego obustronne korzyści. To jednak nie wszystko! Adwokat czuwa nad poprawnością wszystkich dokumentów, w końcu jakiekolwiek nieprawidłowości mogą skutkować przedłużeniem sprawy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak uzyskać rozwód bez orzekania o winie i spełnić wszystkie wymagania prawne skontaktuj się z adwokatami z naszej Kancelarii Ptak & Wspólnicy! Musimy zaznaczyć, że decyzję o rozwodzie bez orzekania o winie każda ze stron może cofnąć, dopóki nie zostanie wydany ostateczny wyrok. Nasze doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego Klienta pozwala nam przewidzieć ruchy drugiej strony postępowania i w porę przyjąć odpowiednie działania! Zdecyduj się na poradę prawną już teraz i rozpocznij nowy etap w życiu u boku wysoce wykwalifikowanych adwokatów!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy