Sprawy o podział majątku są nieuniknione, kiedy pomiędzy małżeństwem dochodzi do rozpadu pożycia małżeńskiego. Powszechnie wiadomo, że każda ze stron chce jak najszybciej uporać się z postępowaniami, aby móc rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Niestety jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Zapraszamy do czytania!

Obustronne porozumienie to klucz do szybkiego zakończenia podziału majątku

Kluczem do szybkiego uporania się ze sprawą o podział majątku jest przede wszystkim zawarcie porozumienia między małżonkami. Kłótnie odnośnie zaproponowanego podziału oraz brak chęci do zawarcia ugody skutecznie wydłużają postępowanie w skrajnych przypadkach nawet o kilka lat. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na czas jest wielkość majątku oraz jego ogólna wartość. Bardzo ważna jest także informacja, czy małżeństwo posiadało wspólne rzeczy wzięte na kredyt. W takiej sytuacji należy ustalić, kto decyduje się na przejęcie np. mieszkania, a tym samym spłatę małżonka. Postępowanie sądowe o podział majątku wydłuża się również wtedy, gdy małżeństwo posiadało wspólną firmę. Przy podziale biznesu należy przeprowadzić wycenę oraz określić udziały każdego z partnerów.

Podział majątku z adwokatem? Wysoka skuteczność gwarantowana

Pamiętaj, że postępowanie o podział majątku należy przeprowadzać u boku doświadczonego adwokata. Dlaczego? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie są zawiłe przepisy z zakresu kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Pamiętaj, że samodzielne działania nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty ze względu na brak wiedzy. Naszym zadaniem jest wypracowanie dla Ciebie jak najdogodniejszego rozwiązania, a przede wszystkim w jak najkrótszym czasie. Wystarczy, że przedstawisz nam swoją sprawę, a my ocenimy i zaproponujemy satysfakcjonujący podział majątku. Co najważniejsze, pomożemy Ci w prawidłowym napisaniu wszystkich wniosków. Miej na uwadze, że nawet najmniejsze błędy formalne wydłużają postępowanie! Z adwokatami z Kancelarii Ptak & Wspólnicy podział majątku zakończysz szybciej, niż myślisz!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy