W pewnym momencie prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej staje się coraz mniej opłacalne. Głównie jest to związane ze zmieniającymi się na rynku kwestiami gospodarczymi. Przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę u boku wyspecjalizowanego adwokata nie należy do najtrudniejszych, a co więcej przynosi szereg korzyści. To właśnie one będą tematem naszego dzisiejszego wpisu! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Poznaj korzyści, jakie daje przekształcenie działalności w spółkę

Najczęściej jednoosobowe działalności gospodarcze przekształcane są w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną. Warto jednak mieć świadomość, że każdy biznes ma charakter indywidualny i to do niego należy dobrać jak najbardziej opłacalne działania. Pojawia się kluczowe pytanie – po jakim czasie można dokonać przekształcenia? Przepisy nie narzucają żadnych ograniczeń, a więc forma prawna może zostać zmieniona wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Jedną z największych zalet jest fakt, że w ramach posiadania spółki nie będziesz ponosił odpowiedzialności. Spółka, jako samodzielny podmiot prawny sama odpowiada za podejmowane decyzję oraz zawarte umowy. Mówiąc ogólnie, odpowiedzialność spoczywa na spółce, a nie na właścicielu jednoosobowej działalności gospodarczej. Kolejną zaletą jest fakt, że w ramach przekształcenia zmianie ulega tylko i wyłącznie forma prawna, co oznacza, że wszelkie wcześniej podpisanie kontrakty pozostają bez zmian.

Dopełnij wszystkich formalności u boku doświadczonego adwokata i uniknij błędów

Decydując się na przekształcenie spółek najtrudniejszą kwestię pełni dokumentacja. Nie może zawierać nawet najmniejszych błędów utrudniających cały proces. Chcesz tego uniknąć? Doskonale się składa! W naszej Kancelarii Ptak & Wspólnicy znajdziesz doświadczonych adwokatów, którzy pomogą Ci w stworzeniu projektu uchwały o przekształcenie, a także będą czuwać nad prawidłowością wszystkich formalności. Pamiętaj, przy przekształcaniu jednoosobowej działalności w spółkę niezbędna jest profesjonalna wiedza z tego zakresu. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko zostało zrealizowane zgodnie z obowiązującymi wymaganiami! Bezpieczeństwo Twoich interesów jest dla nas priorytetem! Już teraz serdecznie zapraszamy na profesjonalną poradę prawną!

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy