W czasie swojego codziennego życia każdy człowiek zaciąga szereg różnego rodzaju zobowiązań. Ich celem jest zaspokajanie potrzeb. Problem polega jednak na tym, że czasami – wskutek nie zawsze zależnych od woli danego człowieka – zdolność do regulowania zobowiązań spada, a nawet całkowicie zanika. Wówczas taka osoba wpada w spiralę zadłużenia, z której naprawdę niełatwo jest wyjść. Czy można sobie z tym w jakiś sposób poradzić? Czy w procesie oddłużania warto skorzystać z pomocy prawnika?

Oddłużanie – co to takiego?

Oddłużanie to nic innego jak stopniowy proces wychodzenia z długów. Innymi słowy, polega ono na spłacie swoich zobowiązań w miarę możliwości finansowych. W ten sposób długi nie rosną, a wierzyciel nie musi uciekać się do dalszych kroków prawnych.

Oddłużanie jest procesem powszechnie stosowanym w obrocie gospodarczym. Przedsiębiorcy są bowiem szczególnie narażeni na różnego rodzaju ryzyko, które wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Nierzetelni kontrahenci, załamanie na rynku czy też zmiana w przepisach prawa – wszystko to może przyczynić się do utraty płynności finansowej. W takim przypadku potrzebna będzie specjalna procedura pozwalająca wyjść z tak bardzo nieciekawej sytuacji.

Oddłużanie w przypadku osób fizycznych

Zasadniczo, oddłużanie kojarzy się z przedsiębiorcami oraz ich problemami. Nie należy jednak zapominać, że w kłopoty finansowe popadają także osoby fizyczne. Czy proces ten można zastosować również w ich przypadku?

Dla wielu ludzi, którzy zaciągnęli zobowiązania finansowe w wysokości przerastającej ich możliwości zarobkowe, rozwiązanie tego typu problemu jest niezwykle trudne. W takiej sytuacji przydatna staje się pomoc, którą można uzyskać w kancelarii prawnej. Doświadczony radca prawny z całą pewnością pomoże przygotować odpowiednie pismo skierowane do wierzyciela, a także weźmie udział w spotkaniu z nim, podczas którego możliwe będzie negocjowanie warunków spłaty długów. Doświadczenie zawodowe, które prawnik nabył w toku swojej praktyki, pozwoli przejść przez negocjacje w sposób jak najbardziej korzystny dla dłużnika.

Co ważne, nie należy obawiać się wygórowanych kosztów związanych z uzyskaniem pomocy ze strony kancelarii prawnej. Usługi prawne stały się bowiem bardziej przystępne na przestrzeni ostatnich lat. Ponadto najważniejsze jest to, że dzięki pomocy radcy prawnego można wyjść ze spirali zadłużenia i całkowicie odmienić swoje życie.

Zadłużenie stanowi niezwykle poważny problem dla ludzi, którzy tracą płynność finansową. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, ale również i osoby fizyczne. To właśnie tak zwani zwykli ludzie mają najwięcej kłopotów związanych z zadłużeniem. Długi bowiem skutecznie uniemożliwiają im zaspokajanie nie tylko swoich potrzeb, lecz także potrzeb najbliższych, nierzadko dzieci.

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy
Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy to dom zbudowany na mocnych fundamentach. Uważamy, że nasz sukces wynika z siły zgranego zespołu, który tworzą ludzie z pasją. Pozytywne relacje wewnętrzne przekładają się na kontakt z Klientami.

Podobne wpisy